🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Четка за заби 360°

820 ден

Краток опис:

Haakaa силиконската четка за заби 360° е дизајнирана да му овозможи на вашето малечко темелно и ефективно чистење на забите и непцата. Меките силиконски влакна чистат 360°, отстранувајќи повеќе наслаги од обичните детски четки за заби!

Нашата четка за заби 360° е направена од мек 100% прехранбен силикон и е потполно безбедна за бебиња, масирајќи ги и чистејќи ги нивните нежни нови непца и запчиња. Исто така е со лепливото дно и нема да паѓа. Тоа е совршена четка за започнување на грижата за забите на вашето дете и одличен начин да ги поттикнете да ги четкаат и всадат добрите забни хигиенски навики уште од мали нозе.

Опис
 • Мекиот 100% силикон ја прави четката за заби безбедна за вашето дете да ја џвака и цица.
 • Силиконските влакна на четката даваат чистота од 360°.
 • Ги одржува забите и непцата на вашето дете чисти и здрави.
 • Воведува чувство на четкање кај децата кога почнуваат да им никнуваат заби.
 • Силиконската бариера спречува да дојде до пригушување.
 • Ги масира и смирува нежните непца.
 • Погоден за 6+ месеци.
 • За бебиња со малку или без заби.
 • Безбедно да се стерилизира.
 • Безбедно да се мие во машина за миење садови.
 • Без БПА, ПВЦ и фталати.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути. Препорачуваме да ја заменувате четката секои 3-4 месеци.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети. Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Потребен е надзор од возрасни. Чувајте далеку од дофат на деца и миленичиња.

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Четка за заби 360°”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Четка за заби 360°
(0)