🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд
Нега

Showing all 19 results

Прикажи:

Аспиратор за Нос

(0)
Краток опис:
Haakaa аспираторот за нос е наједноставниот начин да го исчистите затнатиот нос на вашето малечко! Направен е од супер-мек, хипоалергенски прехранбен силикон ги вшмукува тврдоглавиот секрет со нежно стискање, чистејќи ги дишните патишта на вашето бебе и помагајќи му полесно да дише.
Аспираторот е составен од два дела, едноставен за користење и чист, без пластични делови – што значи дека е отпорен на растот на бактерии и мувла. Проѕирен за да се види колку слуз е собрана, плус е супер лесен. Пренослив е и совршен за секакви итни случаи кога сте излезени!Аспираторот вклучува два врва со различна големина за да го користите за вашето дете како расте. Крактиот врв е совршен за носиња до 12 месеци, а подолгиот врв е за 12+ месеци.

Глодалка – Круна

(0)
Краток опис:

Вашето малечко заслужува кралски третман со Haakaa силиконската Глодалка Круна! Направена од 100% прехранбен силикон, оваа скапоцена круна е хипоалергенска и не впива надворешни материи што значи дека е соврешно безбедна за вашата принцеза или принц.

Глодалката Круна е многу мега и флексибилна, со форма и големина која е лесна за малите рачиња да ја држат. Испакнатата површина ќе помогне со болката при никнување нови запчиња, но исто така ќе помогне со развој на моториката и сетилата.

Димензии: 10,8×5 см дијаметар

Распродадено

Шприц за давање лек

(0)
Краток опис:

РАСПРОДАДЕНО


Дали имате болно, уморно и кенкаво бебенце? Лесно дајте му го лекот на вашето малечко со Haakaa шприцот за орално хранење!

Шприцот за орално хранење е совршен начин да се администрира млеко, течност или поголеми количество на лек на уреден начин. Погодно и за предвремено родени бебиња! Двојните аголни порти на врвот го распрснуваат лекот странично и рамномерно во устата на вашето дете наместо само во задниот дел на грлото како обичен шприц, што значително го намалува ризикот од гушење!

Кога го храните бебето со традиционален шприц тврдиот врв може да ја оштети деликатната уста на вашето бебе. Haakaa шприцот за орално хранење ги олеснува работите со тоа што има мек силиконски врв кој бебето може да го цица.

Haakaa шприцот за орално хранење ги мери течностите во единици од 5 мл. Доколку треба да дадете помала доза препорачуваме да измерите во друг шприц па да ја префрлите течноста во Haakaa шприцот.

Четка за заби за прст – Зелена

(0)
Краток опис:

Започнете ги оралните хигиенски навики на вашето малечко со Haakaa четката за заби за прст! Специјално е дизајнирана да всади позитивни и важни навики за дентална хигиена кај вашето дете уште од рана возраст.

Нашата четка е направена од 100% супер мек силикон и го навикнува вашето дете на чувството на миење заби, така што четкањето ќе стане забавен и суштински дел од секојдневниот живот. Се одликува со две различни површини – мек силикон и поцврсти силиконски навртки – за да се овозможат повеќе опции за чистење и смирување на деликатните нови запчиња и непце.

Четка за заби за прст – Розе

(0)
Краток опис:

Започнете ги оралните хигиенски навики на вашето малечко со Haakaa четката за заби за прст! Специјално е дизајнирана да всади позитивни и важни навики за дентална хигиена кај вашето дете уште од рана возраст.

Нашата четка е направена од 100% супер мек силикон и го навикнува вашето дете на чувството на миење заби, така што четкањето ќе стане забавен и суштински дел од секојдневниот живот. Се одликува со две различни површини – мек силикон и поцврсти силиконски навртки – за да се овозможат повеќе опции за чистење и смирување на деликатните нови запчиња и непце.

Четка за заби 360°

(0)
Краток опис:

Haakaa силиконската четка за заби 360° е дизајнирана да му овозможи на вашето малечко темелно и ефективно чистење на забите и непцата. Меките силиконски влакна чистат 360°, отстранувајќи повеќе наслаги од обичните детски четки за заби!

Нашата четка за заби 360° е направена од мек 100% прехранбен силикон и е потполно безбедна за бебиња, масирајќи ги и чистејќи ги нивните нежни нови непца и запчиња. Исто така е со лепливото дно и нема да паѓа. Тоа е совршена четка за започнување на грижата за забите на вашето дете и одличен начин да ги поттикнете да ги четкаат и всадат добрите забни хигиенски навики уште од мали нозе.

Глодалка – Розева

(0)
Краток опис:

Силиконската глодалка топка на Haakaa е совршена алатка при никнување првите забчиња. Лесна за држење, мека и силиконска – доволно тенка за да се вклопи во устата на вашето бебе. Исто така може да ја ставите во замрзнувач за да обезбедите дополнително олеснување и ладење на болно непце!

Нашата специјално дизајнирана топка за заби е без BPA, одобрена од FDA и направена од еластичен прехранбен силикон. Силиконот е хипоалергичен и непорозен материјал, што го прави безбеден за никнување на забите. Дизајнот со нерамна површина помага да се развијат моторните вештини на вашето бебе, истовремено обезбедувајќи безбедно, смирувачко дејство.

Димензии: прибл. 10см дијаметар

Глодалка – Сива

(0)
Краток опис:

Силиконската глодалка топка на Haakaa е совршена алатка при никнување првите забчиња. Лесна за држење, мека и силиконска – доволно тенка за да се вклопи во устата на вашето бебе. Исто така може да ја ставите во замрзнувач за да обезбедите дополнително олеснување и ладење на болно непце!

Нашата специјално дизајнирана топка за заби е без BPA, одобрена од FDA и направена од еластичен прехранбен силикон. Силиконот е хипоалергичен и непорозен материјал, што го прави безбеден за никнување на забите. Дизајнот со нерамна површина помага да се развијат моторните вештини на вашето бебе, истовремено обезбедувајќи безбедно, смирувачко дејство.

Димензии: прибл. 10см дијаметар

Силиконска четка за коса

(0)
Краток опис:

Haakaa  силиконската четка за коса е совршена мултифункционална алатка која помага да се грижите за вашето малечко додека го бањате, а и после тоа! Направена од многу мек силикон, нежна дури и за најчувствителната кожа – може да се користи за чистење на вашето тело, миење на косата, како релаксирачки масажер за скалпот или како четка за коса за внимателно отплеткување на прамените. Исто така, неверојатно добро помага со корупчињата на главата на бебчето! Всушност, оваа четка е толку разновидна што можете дури и да ја користите низ куќата како четка за чистење кога веќе нема да ви биде потребна за нега на вашето бебе.

Четка за коса од козјо влакно

(0)
Краток опис:

Четкајте ја и негувајте ја нежната коса на вашето малечко со Haakaa четката за коса од козја волна. Четкањето на косата на вашето бебе има големи придобивки за нивната благосостојба, а со нашата еколошка четка од 100% природно дрво, можете да го одржите скалпот стимулиран, а исто така помага да се спречи создавање на корупки, да се генерира проток на крв и да се отстрани исушената кожа.

Ве молиме запомнете: со текот на времето јаворовото дрво на четката природно може да лачи масло, што може да остави жолти траги на производот поради оксидација. Ова е нетоксично, безопасно и влијае само на четката. За да го забавите овој процес, ве молиме чувајте го производот на ладно и суво место, надвор од влажност.

Електрична турпија

(0)
Краток опис:

Haakaa сетот за нега на нокти ви овозможува безбедно да ги скратите ноктите на вашето бебе без потреба од остри ножици или машинки! Нашиот мал апарат го елиминира ризикот од гребнување на кожата на вашето дете.

Електричната турпија има две насоки на ротација и брзини за да одговараат на вашите потреби. Тивка е и со LED светло за да може и ноќе да ја употребувате!

Прикачете го додатокот погоден за возраста на вашето дете и постепено кратете ги ноктите. Ноктите на вашето бебе ќе бидат мазни и без остри рабови што може да ја изгребат нивната нежна кожа. Вклучивме и метална подлога и конус за да можат и родителите да ги средат ноктите!

Содржи:
Електрична турпија за нокти
x6 додатоци за турпијата
Сад за складирање

Потребни се x2 AA батерии (не се вклучени)

Електрична Турпија – Мече

(0)
Краток опис:

Кажете им збогум на острите ножици и запознајте се со сетот за нега на нокти Happii Bear! Овој симпатичен тример за нокти има посебен дизајн на поларна мечка за да го привлече вниманието на вашето бебе, што го олеснува претворањето на застрашувачките сесии сечење нокти во квалитетно време за дружење.

За да го користите, едноставно прикачете го додатокот погоден за возраста на вашето дете и нежно почнете да ги кратите ноктите. Тивката електрична турпија располага со две брзини и насоки на ротација, како и LED светло за да се користи и во текот на ноќта. Се полни, што ја прави подобро решение за животната средина и вашиот паричник – нема повеќе да барате резервни батерии! И најдобро од сè, комплетот за нега на нокти Happii Bear е погоден за целото семејство, од новороденчиња до мама и тато.

Содржи:
Електрична турпија за нокти
x6 додатоци за турпијата
Сад за складирање

Подлоги за гради за топлење и разладување повеќекратна употреба

(0)
Краток опис:

Смирете ги болките поврзани со доењето со Haakaa подлоги за топлење и разладување за повеќекратна употреба. Загрејте ги за да ја ублажите непријатноста предизвикана од маститис и надуеност или да поттикнете проток на млеко. Алтернативно, обидете се со разладување во фрижидер или замрзнувач да го смирите воспалените или отечени гради и брадавици. Секоја влошка доаѓа со мека памучна навлака која обезбедува заштитен слој помеѓу влошките и вашата кожа и практична преносна торба за складирање. Погодно за гради од сите облици и големини.

 

Содржи:

2 x Влошки за гради за повеќекратна употреба – (румена)

2 x Памучни навлаки

1 x Пренослива торба за складирање (Сина боја)

Подлога за ладење на перинеум за повеќекратна употреба

(0)
Краток опис:

Смирете ја непријатноста во регијата меѓу нозете, отокот на перинеумот и другите болки поврзани со породувањето со Haakaa подлогата за ладење на перинеумот. Оваа подлога е наменета за жени кои се породиле вагинално или кои доживуваат непријатности како резултат на породувањето.

Подлогата е дизајнирана да биде разладена или замрзната за да помогне во ублажување на болката. Влошката се вметнува во меката памучна навлака, која обезбедува заштитен слој помеѓу влошката и вашата кожа и се прицврстува на вашата долна облека. Добивате две навлки за да можете редовно да ги менувате ако имате поголемо истекување. Дополнително, овој сет доаѓа со пет навлаки од неткаен материјал за употреба во фрижидерот или замрзнувачот, што помага да се создаде хигиенска бариера помеѓу влошката и останатите предмети во вашиот ладилник.

Содржи:

  • 1 x Подлога за ладење на перинеумот за повеќекратна употреба (влошка)
  • 2 x Памучни навлаки
  • 5 x Навлаки од неткаен материјал
  • 1 x Пренослива торба за складирање (Сина боја)

Четка за миење – Розе

(0)
Краток опис:

Чистете и грижете се за вашите производи и тие на вашето бебенце со силиконската четка за миење на Haakaa! Нашата четка ќе ви помоге ефикасно да ги исчистите сите ваши основни работи, оставајќи ги безбедни и хигиенски.

Нашата силиконска четка со двоен крај има меки и флексибилни силиконски влакна кои обезбедуваат чистење од 360° за сите ваши предмети. На едниот крај, главата на четката е совршена големина за чистење на вашите пумпи, шишиња и кеси за складирање млеко, а на другиот крај има четка со аголен врв за да стигне до аглите на
вашите цуцли од шишиња, Бубамарите и друго!

Четка за миење – Сива

(0)
Краток опис:

Чистете и грижете се за вашите производи и тие на вашето бебенце со силиконската четка за миење на Haakaa! Нашата четка ќе ви помоге ефикасно да ги исчистите сите ваши основни работи, оставајќи ги безбедни и хигиенски.

Нашата силиконска четка со двоен крај има меки и флексибилни силиконски влакна кои обезбедуваат чистење од 360° за сите ваши предмети. На едниот крај, главата на четката е совршена големина за чистење на вашите пумпи, шишиња и кеси за складирање млеко, а на другиот крај има четка со аголен врв за да стигне до аглите на
вашите цуцли од шишиња, Бубамарите и друго!

Навлака за патики – M

(0)
Краток опис:

Нема веќе страв од дождот! Со водоотпорните навлаки за чевли на Haakaa, вашето дете ќе биде подготвено за секаква авантура, без оглед на времето! Направени од висококвалитетен силикон, овие навлаки за повеќекратна употреба лесно се натакнуваат за патичињата на вашето дете да се чисти и суви. Секој пар доаѓа со торбичка за складирање за да сте секогаш подготвени.

Навлака за патики – L

(0)
Краток опис:

Нема веќе страв од дождот! Со водоотпорните навлаки за чевли на Haakaa, вашето дете ќе биде подготвено за секаква авантура, без оглед на времето! Направени од висококвалитетен силикон, овие навлаки за повеќекратна употреба лесно се натакнуваат за патичињата на вашето дете да се чисти и суви. Секој пар доаѓа со торбичка за складирање за да сте секогаш подготвени.

Распродадено

Резервни додатоци за електрична турпија

(0)
Краток опис:

РАСПРОДАДЕНО


Едноставно закачете го додатокот погоден за возраста на вашето дете на електричната турпија и постепено кратете ги ноктите! Ги прават ноктите на вашето бебе мазни за да не изгребат нивната нежна кожа.

Забелешка:

Овој производ содржи само 4 додатоци за замена на електричната турпија за нокти за бебиња. Не ја содржи Електричната Турпија.

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување