🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Четка за коса од козјо влакно

1.500 ден

Краток опис:

Четкајте ја и негувајте ја нежната коса на вашето малечко со Haakaa четката за коса од козја волна. Четкањето на косата на вашето бебе има големи придобивки за нивната благосостојба, а со нашата еколошка четка од 100% природно дрво, можете да го одржите скалпот стимулиран, а исто така помага да се спречи создавање на корупки, да се генерира проток на крв и да се отстрани исушената кожа.

Ве молиме запомнете: со текот на времето јаворовото дрво на четката природно може да лачи масло, што може да остави жолти траги на производот поради оксидација. Ова е нетоксично, безопасно и влијае само на четката. За да го забавите овој процес, ве молиме чувајте го производот на ладно и суво место, надвор од влажност.

Опис
  • 100% природно. Направени од природно дрво и козја волна.
  • Лесно за држење.
  • Нема чешање или гребење со меките влакна на овој чешел.
  • Помога да се спречи создавање корупки и го зголемува протокот на крвта.
  • Обезбедува релаксирачка и смирувачка сензација за вашето дете.
  • Направено со одржливи и еколошки материјали.
  • Погодно за новороденчиња и поголеми деца.
  • Без БПА, ПВЦ и фталати.
Волнените влакна може да се мијат со шампон и регенератор. Ве молиме внимавајте да не се наводени дрвената рачка за да избегнете пукање или оштетување. Легнете ја рамно да се исуши. Не користете никакви средства за чистење на база на белило за чистење на овој производ.
 
Забелешка: Производите од природно дрво се разликуваат по боја и може да имаат благ мирис кој ќе го снема со тек на време. Бидејќи влакната се прикачени на главата на четката со преса наместо лепак, некои влакна може да испаднат со тек време.
Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Четка за коса од козјо влакно”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Четка за коса од козјо влакно
(0)