🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Што е Haakaa Пумпата и Како Функционира?

Haakaa-006_1_1500

Game-changer во светот на доење!

Совршена за мами доилки, еколошката 100% силиконска пумпа за гради Haakaa е издржлива, лесна за чистење и безбедна за мајката и бебето. Без потреба да ја држите, тивка и лесно се носи насекаде – не се потребни батерии, кабли или било што друго. Навистина е наједноставниот начин да се измолзите во секое време и каде и да ви треба!

ШТО Е ПУМПАТА HAAKAA?

Силиконската пумпа за гради Haakaa, често нарекувана „Haakaa-та“, е рачна пумпа за гради направена од флексибилен, лесен силикон за собирање на вишокот мајчино млеко.

Екстра-мека, погодна за кожата и безбедена за вас, вашето малечко и мајката Земја.

„Haakaa е одлична алатка за луѓе со силно снабдување кои имаат тенденција да протекуваат многу додека дојат“, вели Ребека Аги, M.S., I.B.C.L.C., консултант за лактација со седиште во Лос Анџелес. Доколку целосно ги натопувате влошките за гради додека го доите вашето бебе, можеби Haakaa-та е тајниот трик што го баравте.

БЕЗ БПА

ЕКОЛОШКА

ИЗДРЖЛИВ
СИЛИКОН

ИНОВАТИВЕН
ДИЗАЈН

ОДОБРЕНО ОД NEONATAL TRUST

БРОЈНИ НАГРАДИ

КАКО ФУНКЦИОНИРА ПУМПАТА?

Пумпата Haakaa на почетокот може да изгледа збунувачки, но штом ќе ја сфатите, таа е прилично лесна – и прилично генијална. Ако доите истовремено, Haakaa-та се користи на градата што не дои за да го соберете млекото што протекува, но можете да го користите како најдобро функционира за вас.

Вшмукувањето (сукцијата) е нејзиниот клуч за успех. Пумпата користи вшмукување за да го извади млекото од градите. За да го добиете најдоброто вшмукување, превртете го врвот на пумпата, центрирајте ја брадавицата во средината, притиснете го долниот дел на пумпата и нанесете ја на градата (за поблаго вшмукување не го превртувајте горниот дел пред да ја нанесете). Овој метод дава најмногу вшмукување на градите, а со тоа се извлекува повеќе млеко. Сè што треба да направите е да седите и да оставите да работи! Haakaa советува да ставите топла крпа на дојката и нежно да масирате за да го поттикнете протокот на млекото.

Исто така, лесно се чисти, што е голем плус ако сте под стрес кога се занимавате со делови од електрични пумпи. Haakaa препорачува чистење на пумпата со пареа или врела вода по секоја употреба.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

Без кабли и склопување

 • 100% силиконска рачна пумпа, без кабли, склопување или батерии.
 •  Целосно тивка за ефикасно пумпање во текот на ноќта.

Собирање на мајчиното млеко

 • Нанесете ја пумпата додека вашето бебе дои на другата града.
 • Нуди најдобра удобност за вашите гради додека го испуштате мајчиното млеко.

Компактен едноделен дизајн

 • Компактна големина совршено се вклопува во вашата бебешка торба или чанта.
 • Совршена за употреба на патувања, пикник или било каде што сакате дискретно да се измолзете.

Лесно чистење и нега

 • Измијте со топла вода и сапуница и добро исплакнете.
 • Отпорна на температури до 300°C за дополнителен мир на умот.
 • Безбедно да се стерилизира и за во машина за садови

СОВЕТИ ЗА НАЈДОБРА УПОТРЕБА

 • Стерилизирајте ја пумпата помеѓу употребите кога вашето бебе е под 3 месеци. Едноставно се вари 3-5 минути. Штом вашето бебе ќе наполни повеќе од 3 месеци, нема потреба да го стерилизирате, само исчистете го темелно (измијте го во топла вода со сапуница по секоја употреба и оставете да се исуши наопаку на воздух). Tоа е сосема во ред и зависи од вас.
 •  Откако ќе ја нанесете пумпата, оставете ја, нема потреба постојано да ја проверувате или да ја репозиционирате.
 • Најчесто по 5-10 минути можете нежно да ја отстраните пумпата.
 • Запомнете дека доењето е поврзано со понудата и побарувачката, така што ако се храните на секои 2 часа, можеби е паметно да ја користите пумпата само повремено, но ако се храните на секои 3-4 часа, можете да ја користите пумпата за да измолзите повеќе што лесно ќе се замени до моментот кога ќе дојде следното доење.

НАЈПРОДАВАНА И НАГРАДУВАНА ПУМПА!

Пумпите Haakaa се најпродавани и наградувани рачни пумпи во светот!

Со огромен број задоволни мајки и препораки од медицински лица и акушерки, Haakaa стана синоним за рачна пумпа низ годините.

РАЧНА ПУМПА – HAAKAA

ДОСТАПНА СО 100МЛ И 150МЛ КАПАЦИТЕТ

ДОСТАПНА И СО КАПАЧЕ И СТОПЕР ЦВЕТ

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување