🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Додаток Цуцла

680 ден

Краток опис:

Претворете го вашето Haakaa силиконско ќесе за складирање млеко во ќесе за хранење во движење! Цуцлата има вкрстен отвор што му овозможува на вашето бебе да се храни со свое темпо.

Силиконската цуцла лесно влегува во вратот на вашето Haakaa силиконско ќесе за складирање или хранење. Вие и вашето малечко лесно можете да го истиската мекото ќесе, дозволувајќи содржината да истече. Кога не се користи, капачето отпорно на прав да ја одржува чиста цуцлата.

Погодно за поретки течности како млеко и вода.

Препорачана возраст: 6м+

Опис
 • Направено од 100% прехранбен силикон.
 • Компатибилен со силиконските ќеси за хранење и складирање млеко на Haakaa.
 • Големата лажица и вентилот со вкрстено сечење погодни за потенки течности и погусти каши.
 • Цуцлата има вкрстен отвор што му овозможува на вашето бебе да се храни со свое темпо.
 • Јазичето на основата на цуцлата го олеснува отстранувањето од ќесето.
 • Двоен прстен во внатрешноста на цуцлата за да се спречи млекото да тече премногу брзо.
 • Капачето отпорно на прав ја заштитува лажицата.
 • Едноделен дизајн што лесно се чисти.
 • Безбедно да се стерилизира.
 • Безбедно да се мие во машина за миење садови.
 • Безбедно во микробранова печка.
 • Без ПВЦ, БПА и фталати.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети. Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Потребен е надзор од возрасни. Чувајте далеку од дофат на деца и миленичиња.

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Додаток Цуцла”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Додаток Цуцла
(0)