🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Шприц за давање лек

740 ден

Краток опис:

РАСПРОДАДЕНО


Дали имате болно, уморно и кенкаво бебенце? Лесно дајте му го лекот на вашето малечко со Haakaa шприцот за орално хранење!

Шприцот за орално хранење е совршен начин да се администрира млеко, течност или поголеми количество на лек на уреден начин. Погодно и за предвремено родени бебиња! Двојните аголни порти на врвот го распрснуваат лекот странично и рамномерно во устата на вашето дете наместо само во задниот дел на грлото како обичен шприц, што значително го намалува ризикот од гушење!

Кога го храните бебето со традиционален шприц тврдиот врв може да ја оштети деликатната уста на вашето бебе. Haakaa шприцот за орално хранење ги олеснува работите со тоа што има мек силиконски врв кој бебето може да го цица.

Haakaa шприцот за орално хранење ги мери течностите во единици од 5 мл. Доколку треба да дадете помала доза препорачуваме да измерите во друг шприц па да ја префрлите течноста во Haakaa шприцот.

Опис
 • Направено од безбеден силикон и нетоксичен ПП.
 • Двојните аголни порти на врвот го распрснуваат лекот странично во устата на вашето дете наместо во задниот дел на грлото.
 • Мек врв во вид на цуцла.
 • Штитот во вид на цуцла ги спречува потенцијалните опасности од гушење.
 • Капацитет на шприц е 10 ml, капацитет на капачето е 20 ml.
 • Јасно означени мерни единици за точно мерење.
 • Се расклопува за лесно чистење.
 • Погоден за новороденчиња и поголеми деца.
 • Безбедно да се стерилизира.
 • Без БПА, ПВЦ и фталати.
 1. Измерете ја соодветната доза на течност во шприцот, а потоа повторно проверете ја количината.
 2. Поставете го вашето дете во скут свртено настрана од вас.
 3. Внесете го шприцот во нивната уста и откако вашето бебе ќе почне да цица, полека стискајте да ослободите течност во устата на бебето.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути.

Шприцот за орално хранење Haakaa ги мери течностите во единици од 5 мл. Доколку треба да дадете помала доза препорачуваме да измерите во друг шприц да ја префрлите течноста во Haakaa шприцот. Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети. Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Потребен е надзор од возрасни.

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шприц за давање лек”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување