🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Капаче за Пумпа

540 ден

Краток опис:

Ако сакате да ја заштитите вашата Haakaa пумпа за гради од случајно излевање и да го зачувате вашето скапоцено мајчино млеко безбедно, капачето на Haakaa е идеално решение. Направено од 100% прехранбен силикон, нашето капаче за пумпа безбедно се вклопува на врвот и ја затвара вашата пумпа за да ја одржува без прашина и да остане чиста меѓу употреби!

Опис
  • Направено од 100% прехранбен силикон кој е безбеден за мали усти.
  • Спречува истурање на млекото во пумпата и ја одржува чиста.
  • Безбедно да се стерилизира.
  • Безбедно да се мие во машина за миење садови.
  • Без ПВЦ, БПА и фталати.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети. Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Потребен е надзор од возрасни. Чувајте далеку од дофат на деца и миленичиња. Овој производ не е глодалка и не е наменето да се гризе подолг временски период.

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Капаче за Пумпа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Капаче за Пумпа
(0)