🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд
Home » Shop
Shop

(Showing 1 – 24 products of 72 products)

Прикажи:

Аспиратор за Нос

(0)
Краток опис:
Haakaa аспираторот за нос е наједноставниот начин да го исчистите затнатиот нос на вашето малечко! Направен е од супер-мек, хипоалергенски прехранбен силикон ги вшмукува тврдоглавиот секрет со нежно стискање, чистејќи ги дишните патишта на вашето бебе и помагајќи му полесно да дише.
Аспираторот е составен од два дела, едноставен за користење и чист, без пластични делови – што значи дека е отпорен на растот на бактерии и мувла. Проѕирен за да се види колку слуз е собрана, плус е супер лесен. Пренослив е и совршен за секакви итни случаи кога сте излезени!Аспираторот вклучува два врва со различна големина за да го користите за вашето дете како расте. Крактиот врв е совршен за носиња до 12 месеци, а подолгиот врв е за 12+ месеци.

Глодалка – Круна

(0)
Краток опис:

Вашето малечко заслужува кралски третман со Haakaa силиконската Глодалка Круна! Направена од 100% прехранбен силикон, оваа скапоцена круна е хипоалергенска и не впива надворешни материи што значи дека е соврешно безбедна за вашата принцеза или принц.

Глодалката Круна е многу мега и флексибилна, со форма и големина која е лесна за малите рачиња да ја држат. Испакнатата површина ќе помогне со болката при никнување нови запчиња, но исто така ќе помогне со развој на моториката и сетилата.

Димензии: 10,8×5 см дијаметар

27% Попуст

Цуцла + Голема Модла – Беж/Жолта

(0)
Краток опис:

Ексклузивна Онлајн Понуда!

Вашето бебе веќе почнува да истражува нови вкусови? Или можеби го мачат нови забчиња? Оваа комбинација на цуцла+модла е идеална за новиот и возбудлив почеток на хранење!

Цуцлата е изработена од 100% прехранбен силикон и во неа може да ставите свежо овошје за да искусти нов вкус вашето малечко или да ставите замрзната коцка-сладолед за бебе! А најдобар начин за “бебешки сладолед” е во преградите во модлата да ставите мајчино млеко, блендирана кашичка или јогурт и така да ја замрзнете. Потоа коцката од преградата совршено се вклопува во цуцлата.

Направени од 100% прехранбен силикон

Модлата е со девет прегради (x10 мл.) и со капак

Цуцлата и модлата се продаваат засебно, но доколку ги купите како сет модлата е намалена за 50%.

27% ПопустРаспродадено

Цуцла + Голема Модла – Зелена

(0)
Краток опис:

РАСПРОДАДЕНО


Ексклузивна Онлајн Понуда!

Вашето бебе веќе почнува да истражува нови вкусови? Или можеби го мачат нови забчиња? Оваа комбинација на цуцла+модла е идеална за новиот и возбудлив почеток на хранење!

Цуцлата е изработена од 100% прехранбен силикон и во неа може да ставите свежо овошје за да искусти нов вкус вашето малечко или да ставите замрзната коцка-сладолед за бебе! А најдобар начин за “бебешки сладолед” е во преградите во модлата да ставите мајчино млеко, блендирана кашичка или јогурт и така да ја замрзнете. Потоа коцката од преградата совршено се вклопува во цуцлата.

Направени од 100% прехранбен силикон

Модлата е со девет прегради (x10 мл.) и со капак

Цуцлата и модлата се продаваат засебно, но доколку ги купите како сет модлата е намалена за 50%.

27% Попуст

Цуцла + Голема Модла – Розева

(0)
Краток опис:

Ексклузивна Онлајн Понуда!

Вашето бебе веќе почнува да истражува нови вкусови? Или можеби го мачат нови забчиња? Оваа комбинација на цуцла+модла е идеална за новиот и возбудлив почеток на хранење!

Цуцлата е изработена од 100% прехранбен силикон и во неа може да ставите свежо овошје за да искусти нов вкус вашето малечко или да ставите замрзната коцка-сладолед за бебе! А најдобар начин за “бебешки сладолед” е во преградите во модлата да ставите мајчино млеко, блендирана кашичка или јогурт и така да ја замрзнете. Потоа коцката од преградата совршено се вклопува во цуцлата.

Направени од 100% прехранбен силикон

Модлата е со девет прегради (x10 мл.) и со капак

Цуцлата и модлата се продаваат засебно, но доколку ги купите како сет модлата е намалена за 50%.

Чашка ‘Sip-N-Snack’

(0)
Краток опис:

Пиењето и јадењето надвор само што стана многу полесно со вашето малечко со Haakaa силиконската ‘Sip-N-Snack’  чашка! Со оваа 100% силиконска чашка добивате две капачиња кои може да ги менувате за да имате чашка со меко клунче или чашка за грицки.

Клунчето на чашката е совршена големина, меко и нежно за малечката уста на вашето детенце. Протокот на водата е лесен за да пие без потешкотии.

Капачето кое спречува истурање е во форма на цвет со меки силиконски клапи за малите рачиња лесно да си ја земат храната сами. Кажете им чао на пластичните тањирчиња кои тешко се отвараат! Капачето сигурно ќе стои прицврстено на чашката, малечкото може да ја фрли или тресе-грицките се на безбедно! Затоа Sip-N-Snack чашката е супер за кога сте излезени.

  • 250мл.
  • За 6+ месеци
  • Достапно во розева и сина боја

Кесе за хранење Happii Bear – 170мл

(0)
Краток опис:

Носете со себе здрава храна каде и да одите во секое време со силиконското кесе за хранење Happii Bear!

Направена од 100% прехранбен силикон со јасни мерни знаци и може да се користи повторно и повторно!

Користете го за домашни кашички, без негативните последици на пластиката! Кесето од 170мл е одлично за мали рачиња и стомак, додека тоа од 500мл. е совршено за подолги патувања или поголеми апетити. Силиконската цуцла на ќесето со променлив проток им овозможува на децата да се хранат со свое темпо. Вклучената силиконска сламка може да се користи за течности и поретки каши за да се изеде и последното залче (или капка), а за малку постабилни рачиња можете да ја извадите сламката и да го стиска кесето.

Компатибилно Haakaa додатоците за силиконското кесе за млеко и хранење.

Додатоци ⇓

Кесе за хранење Happii Bear – 500мл

(0)
Краток опис:

Носете со себе здрава храна каде и да одите во секое време со силиконското кесе за хранење Happii Bear!

Направена од 100% прехранбен силикон со јасни мерни знаци и може да се користи повторно и повторно!

Користете го за домашни кашички, без негативните последици на пластиката! Кесето од 170мл е одлично за мали рачиња и стомак, додека тоа од 500мл. е совршено за подолги патувања или поголеми апетити. Силиконската цуцла на кесето со променлив проток им овозможува на децата да се хранат со свое темпо. Вклучената силиконска сламка може да се користи за течности и поретки каши за да се изеде и последното залче (или капка), а за малку постабилни рачиња можете да ја извадите сламката и да го стиска кесето.

Компатибилно Haakaa додатоците за силиконското кесе за млеко и хранење.

 

Додатоци ⇓

Силиконска Пумпа 100мл

(0)
Краток опис:

Силиконската пумпа за гради Haakaa е нешто што секоја мајка која дои треба да го има!

Достапна во две големини –  100/150мл. и со лепливо дно кое се лепи на рамни површини за да спречи случајно излевање. Haakaa пумпата е најлесниот и наједноставниот начин за измолзување мајчино млеко.

Направена од 100% прехранбен силикон, оваа компактна пумпа е совршена за долги патувања, за во авион, возење со автомобил, семејни излети или каде било каде што сакате да се измолзете дискретно, тивко и брзо. Едноставно прицврстете ја на градата и оставете ја пумпата да си ја заврши работата, односно измолзи, користејќи природна сукција. Таа е 100% еколошка и безбедна за мајката, бебето и нашата околина.

Силиконска Пумпа 150мл

(0)
Краток опис:

Силиконската пумпа за гради Haakaa е нешто што секоја мајка која дои треба да го има!

Достапна во две големини –  100/150мл. и со лепливо дно кое се лепи на рамни површини за да спречи случајно излевање. Haakaa пумпата е најлесниот и наједноставниот начин за измолзување мајчино млеко.

Направена од 100% прехранбен силикон, оваа компактна пумпа е совршена за долги патувања, за во авион, возење со автомобил, семејни излети или каде било каде што сакате да се измолзете дискретно, тивко и брзо. Едноставно прицврстете ја на градата и оставете ја пумпата да си ја заврши работата, односно измолзи, користејќи природна сукција. Таа е 100% еколошка и безбедна за мајката, бебето и нашата околина.

Силиконска Пумпа 100мл. со Капаче

(0)
Краток опис:

Силиконската пумпа за гради Haakaa е нешто што секоја мајка која дои треба да го има! Овој сет вклучува и силиконско капаче со кое безбедно ќе ја затворите пумпата за да спречите истурање.

Достапна во две големини –  100/150мл. и со лепливо дно кое се лепи на рамни површини за да спречи случајно излевање. Haakaa пумпата е најлесниот и наједноставниот начин за измолзување мајчино млеко.

Направена од 100% прехранбен силикон, оваа компактна пумпа е совршена за долги патувања, за во авион, возење со автомобил, семејни излети или каде било каде што сакате да се измолзете дискретно, тивко и брзо. Едноставно прицврстете ја на градата и оставете ја пумпата да си ја заврши работата, односно измолзи, користејќи природна сукција. Таа е 100% еколошка и безбедна за мајката, бебето и нашата околина.

Силиконска Пумпа 150мл. со Капаче

(0)
Краток опис:

Силиконската пумпа за гради Haakaa е нешто што секоја мајка која дои треба да го има! Овој сет вклучува и силиконско капаче со кое безбедно ќе ја затворите пумпата за да спречите истурање.

Достапна во две големини –  100/150мл. и со лепливо дно кое се лепи на рамни површини за да спречи случајно излевање. Haakaa пумпата е најлесниот и наједноставниот начин за измолзување мајчино млеко.

Направена од 100% прехранбен силикон, оваа компактна пумпа е совршена за долги патувања, за во авион, возење со автомобил, семејни излети или каде било каде што сакате да се измолзете дискретно, тивко и брзо. Едноставно прицврстете ја на градата и оставете ја пумпата да си ја заврши работата, односно измолзи, користејќи природна сукција. Таа е 100% еколошка и безбедна за мајката, бебето и нашата околина.

Капаче за Пумпа

(0)
Краток опис:

Ако сакате да ја заштитите вашата Haakaa пумпа за гради од случајно излевање и да го зачувате вашето скапоцено мајчино млеко безбедно, капачето на Haakaa е идеално решение. Направено од 100% прехранбен силикон, нашето капаче за пумпа безбедно се вклопува на врвот и ја затвара вашата пумпа за да ја одржува без прашина и да остане чиста меѓу употреби!

Бубамара Колектор 40мл.

(0)
Краток опис:

Силиконскиот колектор за мајчино млеко Haakaa Бубамара е совршена алтернатива на влошките за гради за мајки кои сакаат да ја зачуваат секоја капка.

Едноделниот дизајн се прицврстува на вашите гради со сукција и безбедно и дискретно стои во вашиот градник. Сукцијата на Бубамарата е лесна и нежна за да го држи производот на место. Нема да вади дополнително млеко, па затоа е идеална за мајки на кои им протекува мајчино млеко и сакаат да го зачуваат без да го зголемат снабдувањето.

Можете да ја носите Бубамарата од другата страна додека доите за да го соберете млекото кое протекува или да носите по една на секоја града во градникот додека ги вршите секојдневните обврски. Има и мали стапала на дното за да стои исправено на која било рамна површина, спречувајќи излевање по употреба.

Откако ќе завршите со собирање на млекото, отворете го отворот на врвот и безбедно истурете го млекото во сад за чување млеко.

6% Попуст

Бубамара Колектор 40мл x2

(0)
Краток опис:

Силиконскиот колектор за мајчино млеко Haakaa Бубамара е совршена алтернатива на влошките за гради за мајки кои сакаат да ја зачуваат секоја капка.

Едноделниот дизајн се прицврстува на вашите гради со сукција и безбедно и дискретно стои во вашиот градник. Сукцијата на Бубамарата е лесна и нежна за да го држи производот на место. Нема да вади дополнително млеко, па затоа е идеална за мајки на кои им протекува мајчино млеко и сакаат да го зачуваат без да го зголемат снабдувањето.

Можете да ја носите Бубамарата од другата страна додека доите за да го соберете млекото кое протекува или да носите по една на секоја града во градникот додека ги вршите секојдневните обврски. Има и мали стапала на дното за да стои исправено на која било рамна површина, спречувајќи излевање по употреба.

Откако ќе завршите со собирање на млекото, отворете го отворот на врвот и безбедно истурете го млекото во сад за чување млеко.

Бубамара Колектор 75мл

(0)
Краток опис:

Силиконскиот колектор за мајчино млеко Haakaa Бубамара е совршена алтернатива на влошките за гради за мајки кои сакаат да ја зачуваат секоја капка.

Едноделниот дизајн се прицврстува на вашите гради со сукција и безбедно и дискретно стои во вашиот градник. Сукцијата на Бубамарата е лесна и нежна за да го држи производот на место. Нема да вади дополнително млеко, па затоа е идеална за мајки на кои им протекува мајчино млеко и сакаат да го зачуваат без да го зголемат снабдувањето.

Можете да ја носите Бубамарата од другата страна додека доите за да го соберете млекото кое протекува или да носите по една на секоја града во градникот додека ги вршите секојдневните обврски. Има и мали стапала на дното за да стои исправено на која било рамна површина, спречувајќи излевање по употреба.

Откако ќе завршите со собирање на млекото, отворете го отворот на врвот и безбедно истурете го млекото во сад за чување млеко.

9% Попуст

Бубамара Колектор 75мл x2

(0)
Краток опис:

Силиконскиот колектор за мајчино млеко Haakaa Бубамара е совршена алтернатива на влошките за гради за мајки кои сакаат да ја зачуваат секоја капка.

Едноделниот дизајн се прицврстува на вашите гради со сукција и безбедно и дискретно стои во вашиот градник. Сукцијата на Бубамарата е лесна и нежна за да го држи производот на место. Нема да вади дополнително млеко, па затоа е идеална за мајки на кои им протекува мајчино млеко и сакаат да го зачуваат без да го зголемат снабдувањето.

Можете да ја носите Бубамарата од другата страна додека доите за да го соберете млекото кое протекува или да носите по една на секоја града во градникот додека ги вршите секојдневните обврски. Има и мали стапала на дното за да стои исправено на која било рамна површина, спречувајќи излевање по употреба.

Откако ќе завршите со собирање на млекото, отворете го отворот на врвот и безбедно истурете го млекото во сад за чување млеко.

13% ПопустРаспродадено

Бубамара Колектор 150мл

(0)
Краток опис:

РАСПРОДАДЕНО


Силиконскиот колектор за мајчино млеко Haakaa Бубамара е совршена алтернатива на влошките за гради за мајки кои сакаат да ја зачуваат секоја капка.

Едноделниот дизајн се прицврстува на вашите гради со сукција и безбедно и дискретно стои во вашиот градник. Сукцијата на Бубамарата е лесна и нежна за да го држи производот на место. Нема да вади дополнително млеко, па затоа е идеална за мајки на кои им протекува мајчино млеко и сакаат да го зачуваат без да го зголемат снабдувањето.

Можете да ја носите Бубамарата од другата страна додека доите за да го соберете млекото кое протекува или да носите по една на секоја града во градникот додека ги вршите секојдневните обврски. Има и мали стапала на дното за да стои исправено на која било рамна површина, спречувајќи излевање по употреба.

Откако ќе завршите со собирање на млекото, отворете го отворот на врвот и безбедно истурете го млекото во сад за чување млеко.

24% Попуст

Бубамара Колектор 150мл x2

(0)
Краток опис:

Силиконскиот колектор за мајчино млеко Haakaa Бубамара е совршена алтернатива на влошките за гради за мајки кои сакаат да ја зачуваат секоја капка.

Едноделниот дизајн се прицврстува на вашите гради со сукција и безбедно и дискретно стои во вашиот градник. Сукцијата на Бубамарата е лесна и нежна за да го држи производот на место. Нема да вади дополнително млеко, па затоа е идеална за мајки на кои им протекува мајчино млеко и сакаат да го зачуваат без да го зголемат снабдувањето.

Можете да ја носите Бубамарата од другата страна додека доите за да го соберете млекото кое протекува или да носите по една на секоја града во градникот додека ги вршите секојдневните обврски. Има и мали стапала на дното за да стои исправено на која било рамна површина, спречувајќи излевање по употреба.

Откако ќе завршите со собирање на млекото, отворете го отворот на врвот и безбедно истурете го млекото во сад за чување млеко.

Колострум Колектор – 4мл

(0)
Краток опис:

Haakaa силиконскиот колектор за колострум е единствна и уникатна алатка, кој им дава можност на мајките да го соберат колострумот антенатално и постнатално безбедно!

Колострумот традиционално се собира во шприцеви за еднократна употреба, често направени од штетна пластика. Нашиот колектор е направен од 100% силикон од медицински квалитет, што значи дека нема да ослободи непријатни токсини и може безбедно да се чува во фрижидер или замрзнувач. Лесен е за употреба и повторна употреба, што го прави идеална опција за мајки и пред и по раѓањето!

Нашиот сет за колекционерски силиконски колострум доаѓа во две различни количини:

  • 1 x колектори за колострум (4 мл)
  • 2 x колектори за колострум (4 мл)

Секој колектор на колострум доаѓа со своја налепница за практично означување на секоја цевка.

Ве молиме запомнете: Обезбедете дозвола од вашиот лекар за антенатално изразување колострум бидејќи може да постои ризик од предвремено породување.

Колострум Колектор x2 – 20мл

(0)
Краток опис:

Haakaa силиконскиот колектор за колострум е единствна и уникатна алатка, кој им дава можност на мајките да го соберат колострумот антенатално и постнатално безбедно!

Колострумот традиционално се собира во шприцеви за еднократна употреба, често направени од штетна пластика. Нашиот колектор е направен од 100% силикон од медицински квалитет, што значи дека нема да ослободи непријатни токсини и може безбедно да се чува во фрижидер или замрзнувач. Лесен е за употреба и повторна употреба, што го прави идеална опција за мајки и пред и по раѓањето!

Секој колектор на колострум доаѓа со своја налепница за практично означување на секоја цевка.

Ве молиме запомнете: Обезбедете дозвола од вашиот лекар за антенатално изразување колострум бидејќи може да постои ризик од предвремено породување.

11% Попуст

Колострум Колектор x2 – 4мл

(0)
Краток опис:

Haakaa силиконскиот колектор за колострум е единствна и уникатна алатка, кој им дава можност на мајките да го соберат колострумот антенатално и постнатално безбедно!

Колострумот традиционално се собира во шприцеви за еднократна употреба, често направени од штетна пластика. Нашиот колектор е направен од 100% силикон од медицински квалитет, што значи дека нема да ослободи непријатни токсини и може безбедно да се чува во фрижидер или замрзнувач. Лесен е за употреба и повторна употреба, што го прави идеална опција за мајки и пред и по раѓањето!

Нашиот сет за колекционерски силиконски колострум доаѓа во две различни количини:

  • 1 x колектори за колострум (4 мл)
  • 2 x колектори за колострум (4 мл)

Секој колектор на колострум доаѓа со своја налепница за практично означување на секоја цевка.

Ве молиме запомнете: Обезбедете дозвола од вашиот лекар за антенатално изразување колострум бидејќи може да постои ризик од предвремено породување.

Аспиратор за рамни брадавици

(0)
Краток опис:

Ако сте мајка која наидува на проблеми при доењето поради рамни или превртени брадавици, нашите силиконски аспиратори за брадавици може да се решението за вас.

Haakaa  силиконските аспиратори за брадавици се направени од 100% нетоксичен силикон и се дизајнирани да нежно ја повлекуваат вашата брадавица нанадвор користејќи сукција. Едноставно ставете го на брадавицата пред да доите и стиснете го врвот за да создадете вшмукување. Сукцијата нежно ќе ви ја извлече брадавицата и олесни доењето!

Брадавиците доаѓаат во многу облици и големини, и додека многу брадавици се испакнати нанадвор што го олеснува доењето, има и висок процент на жени со рамни или превртени брадавици на кои им е потребна мала помош. Ако вашето бебе се бори да дои од рамна или превртена брадавица, нашите аспиратори за брадавици се совршено решение!

Секое пакување доаѓа со x2 силиконски аспиратори за превртени брадавици.

ЗАБЕЛЕШКА: Резултатите не се трајни и постапката треба да се повторува пред секое доење. Аспираторите треба да се отстранат од брадавицата пред доење.

Ортодонска брадавица

(0)
Краток опис:

Haakaa силиконската брадавица за доење е направена од 100% мек силикон, со продолжена цуцла што остава простор помеѓу вашата брадавица и устата на вашето бебе.

Ако вашето малечко гризне, се повлече или ако имате болни или испукани брадавици, сепак ќе можете лесно и удобно да доите. Нашите брадавици се “лепат” на вашите гради со помош на вакуум, што ви овозможува да доите безгрижно.

Тркалезната основа е поголема и полесно се прилагодува, што ја прави посоодветна за оние кои се нови во користењето ваков вид брадавици.

Ортодонтската цуцла на брадавицата ја имитира мајчината брадавица и така доенчиња полесно ја прифаќаат.

Ортодонската брадавица има отвор со дијаметар од 28 mm за вашата брадавица.

Овој производ е дизајниран за мајки кои физички не можат да дојат поради болни или испукани брадавици и треба да се користи само во периодот додека заздравува.

Содржи:

  • Силиконска брадавица за доење
  • Торбичка за складирање
Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување