🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Додаток цуцла за густи течности

540 ден

Краток опис:

Haakaa цуцлата за силиконско ќесе е компатибилна со сите Haakaa силиконски ќеси за практично и лесно хранење – едноставно прицврстете го додатокот во отворотот на ќесето и стискајте за да го нахраните бебето! Цуцлата со променлив проток овозможува безбедно хранење и пиење и е совршена за детска храна, пире и друго.

Опис
  • Направено од 100% прехранбен силикон.
  • Компатибилно со Haakaa силиконските ќеси.
  • Совршено течна и пасирана храна.
  • Цуцлата со променлив проток овозможува безбедно и лесно хранење.
  • Капачето отпорно на прав ја заштитува цуцлата.
  • Практично за држење.
  • Безбедно да се стерилизира.
  • Безбедно да се мие во машина за миење садови.
  • Без ПВЦ, БПА и фталати.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети. Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Потребен е надзор од возрасни. Чувајте далеку од дофат на деца и миленичиња. Овој производ не е глодалка и не е наменето да се гризе подолг временски период.

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Додаток цуцла за густи течности”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Додаток цуцла за густи течности
(0)