🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Експрес Сет

3.700 ден

Краток опис:

Сет кој мора да го има секоја мајка која што почнува да дои! Сетот Haakaa Express & Collect е совршен и се состои од сè што ви треба за самиот почеток. Исто така е и совршена идеа за подарок!

Овој сет содржи:

  • x1 150 мл. силиконска пумпа за гради
  • x1 Силиконско капаче за пумпата за гради
  • x1 Бубамара (75 мл)
  • x1 Силиконско ќесе за чување мајчино млеко
Опис
  • 100% прехранбен силикон за храна
  • Лесно за употреба и чистење
  • Не се потребни кабли, батерии или склоп!
  • Безбедно да се стерилизира
  • Безбедно да се мие во машина за миење садови.
  • Без БПА, ПВЦ и фталати.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети. Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Потребен е надзор од возрасни. Чувајте далеку од дофат на деца и миленичиња.

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Експрес Сет”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Експрес Сет
(0)