🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Глодалка – Круна

580 ден

Краток опис:

Вашето малечко заслужува кралски третман со Haakaa силиконската Глодалка Круна! Направена од 100% прехранбен силикон, оваа скапоцена круна е хипоалергенска и не впива надворешни материи што значи дека е соврешно безбедна за вашата принцеза или принц.

Глодалката Круна е многу мега и флексибилна, со форма и големина која е лесна за малите рачиња да ја држат. Испакнатата површина ќе помогне со болката при никнување нови запчиња, но исто така ќе помогне со развој на моториката и сетилата.

Димензии: 10,8×5 см дијаметар

Опис
 • Уникатен и забавен дизајн круна за да го фати вниманието на бебето.
 • Направено од 100% прехранбен силикон кој е безбеден за мали усти.
 • Мека, флексибилна и издржлива за малите рачиња.
 • Нерамната површина ги масира и ги смирува забите и непцата на вашето дете.
 • Лесна за држење и го забавува малечкото.
 • Помага во развојот на фини моторни вештини и го поттикнува сетилниот развој.
 • Лесна за одржување – се стерилизира во вриечка вода!
 • Едноделен дизајн без спојници, пукнатини или рабови – нема простор за бактерии.
 • Безбедно да се стерилизира.
 • Безбедно да се мие во машина за садови.
 • Без БПА, ПВЦ и фталати.
 • За 6+ месеци.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не чувајте во близина на остри предмети. Не користете го производот за ништо друго освен за наменетата употреба. Да се користи под надзор на возрасен!

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Глодалка – Круна”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Глодалка – Круна
(0)