🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Додаток лажица

620 ден

Краток опис:

Направете ги оброците полесни, почисти и поудобни со силиконскиот додаток лажичка! Овој практичен мал додаток цврсто се вклопува во вратот на нашите силиконски ќеси за хранење и складирање млеко (се продаваат одделно), претворајќи ги во практични торбички или ќеси за хранење со лажица!

Направено од 100% прехранбен силикон, овој додаток е мек и нежен за малите усти. Се одликува со вентил за вкрстено сечење кој е погоден и за потенка и погуста детска храна и каша – сè што треба да направите е нежно да ја притиснете торбичката за да ја излезе саканата количина на лажицата за вашето бебе. Исто така, има капак отпорен на прашина што помага да се одржи лажичката чиста помеѓу употребата.

Опис
  • Направено од 100% прехранбен силикон.
  • Компатибилен со силиконските ќеси за хранење и складирање млеко на Haakaa.
  • Големата лажица и вентилот со вкрстено сечење погодни за потенки течности и погусти каши.
  • Подигнатите рабови на лажицата го минимизираат случајното излевање.
  • Капачето отпорно на прав ја заштитува лажицата.
  • Едноделен дизајн што лесно се чисти.
  • Безбедно да се стерилизира.
  • Безбедно да се мие во машина за миење садови.
  • Безбедно во микробранова печка.
  • Без ПВЦ, БПА и фталати.

1. Ставете го ќесето исправено и истурете ја подготвената храна или течност во отворот.

2. Ставете ја лажицата цврсто во вратот на ќесето.

3. Нежно стиснете го ќесето.

4. Покријте ја лажицата со капачето кога не ја храните.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети. Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Потребен е надзор од возрасни. Чувајте далеку од дофат на деца и миленичиња. Ако храната е заглавена внатре, нежно притиснете го ќесето и вратот на лажицата (каде што е вентилот) истовремено за да ја испуштите храната.

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Додаток лажица”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Додаток лажица
(0)