🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Електрична Турпија – Мече

2.650 ден

Краток опис:

Кажете им збогум на острите ножици и запознајте се со сетот за нега на нокти Happii Bear! Овој симпатичен тример за нокти има посебен дизајн на поларна мечка за да го привлече вниманието на вашето бебе, што го олеснува претворањето на застрашувачките сесии сечење нокти во квалитетно време за дружење.

За да го користите, едноставно прикачете го додатокот погоден за возраста на вашето дете и нежно почнете да ги кратите ноктите. Тивката електрична турпија располага со две брзини и насоки на ротација, како и LED светло за да се користи и во текот на ноќта. Се полни, што ја прави подобро решение за животната средина и вашиот паричник – нема повеќе да барате резервни батерии! И најдобро од сè, комплетот за нега на нокти Happii Bear е погоден за целото семејство, од новороденчиња до мама и тато.

Содржи:
Електрична турпија за нокти
x6 додатоци за турпијата
Сад за складирање

Опис
 • Безбедно кратење на ноктите.
 • Шест додатоци според возраста.
 • Тивок мотор и LED светло за ноќна употреба.
 • Две насоки и брзини на ротација.
 • Погодно за деца и возрасни.
 1. Изберете го додатокот кое е најпогоден за возраста на вашето дете.
 2. Држете го вашето дете безбедно. Држете им ја раката исправено со раширени прсти.
 3. Држете ја турпијата подалеку од вашето дете и вклучете го. Додатокот треба веднаш да почне да се врти.
 4. Почнувајќи со најмалата брзина и прилагодете ја брзината по потреба.
 5. Кога го менувате ноктот кој го кратите исклучете и повторете ја постапката.
 6. Кога ќе завршите со кратење на ноктите на вашето дете, отстранете ја целата прашина од подлогата и измијте ги рацете на вашето дете.
 7. Отстранете го додатокот и складирајте ги сите делови во садот за складирање.

Исчистете го овој производ со нежно бришење со мека, сува крпа или памучно стапче. Не користете никакви абразивни средства за чистење или разредувачи. Чувајте го на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Додатоците ќе треба да се заменат бидејќи се истрошуваат.

Овој производ содржи мали делови кои можат да станат опасност од гушење. Чувајте го овој производ подалеку од дофат на деца. Не користете го овој производ за ништо друго освен за наменетата употреба. Не држете го ротирачкиот додаток на кој било дел од телото подолго време, бидејќи тоа може да предизвика изгореници од триење. Не ставајте директно на кожата. Не препорачуваме да го користите овој производ на нокти кои се слаби, оштетени, заболени или кршливи.  Немојте да го тресете или фрлате производот. Доколку се прегрее или почне да чади веднаш исклучете го. Држете го подалеку од вода.

 • Розов додаток: 0-3 месеци
 • Темно зелен додаток: 3-6 месеци
 • Светло зелен додаток: 6-12 месеци
 • Портокалов додаток: 12 месеци+
 • Метален додаток: Возрасни
 • Метален конус: Возрасни
Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Електрична Турпија – Мече”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Електрична Турпија – Мече
(0)