🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Силиконска кеса за млеко 260мл.

765 ден

Краток опис:

Ако сте мама што бара совршено решение за безбедно складирање на вашето скапоцено мајчино млеко, не гледајте подалеку од Haakaa силиконското кесе за складирање на млеко!

Силиконските кеси за складирање млеко се фантастична еколошка алтернатива на пластичните кеси за складирање млеко за еднократна употреба. Нашите кеси се направени од прехранбен силикон и може да се користат одново и одново, намалувајќи го влијанието што пластиката за еднократна употреба го прави врз нашата животна средина. Силиконските кеси за складирање на млеко Haakaa се безбедни во фрижидер и замрзнувач и може да се чуваат легнати или стоечки.

Откако ќе се измолзите, истурете го млекото во кесето и цврсто затворете. Кога ќе бидете подготвени да го користите млекото, ставете го кесето во топла вода за да се загрее млекото.

Претворете го кесето за чување во кесе за хранење! ⇓

Опис
  • Направено од 100% прехранбен силикон.
  • Отпорно на истекување.
  • Капацитет од 260 мл.
  • Безбедно за во фрижидер или замрнувач.
  • Безбедно да се стерилизира.
  • Направено со силикон за храна. Без БПА, ПВЦ и фталати.
  1. Исчистете ја и стерилизирајте ја вашата кеса за складирање по секоја употреба.
  2. Истурете мајчиното млеко во кесата. Наполнете ја кесата само до максималната мерна ознака од 260 ml за да овозможите простор за проширување на млекото при замрзнување.
  3. Нежно притиснете ја кесата за да го исфрлите вишокот воздух од кесата.
  4. Ставете го затворачот во отворот на кесата и цврсто турнете го. Да се чува во фрижидер или замрзнувач.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети. Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Потребен е надзор од возрасни. Чувајте далеку од дофат на деца и миленичиња.

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Силиконска кеса за млеко 260мл.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Силиконска кеса за млеко 260мл.
(0)