🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Сет силиконски лажици – Сина

600 ден

Краток опис:

*Овој комплет е повеќе погоден за деца кои се десничари*

Haakaa  сетот со силиконски лажици за самостојно хранење е совршен начин да го навикнете вашето малечко да се храни само! Нашите уникатни дизајни на силиконските лажички ја поддржуваат природната техника на хранење на вашето дете за да изгради самодоверба и независност за време на оброците.

Нашите лажици се направени од 100% прехранбен силикон, кој е мек и безбеден за нежните усти и непца. Ергономските рачки се свиткани за да му помогнат на вашето дете да ја земе храната со движење нагоре што е интуитивно и лесно за нивните мали раце.

Нашата уникатно дизајнирана лажица со отвор е наменета за јадење тестенини и е совршен градител на самодоверба за малите раце кои учат да се хранат. Направена од 100% силикон и ергономски обликувана, Haakaa лажицата со отвор е дизајнирана да им помогне на децата да јадат долги тестенини на начин кој им е лесен и природен.

 

Димензии:

Силиконска лажица со отвор- 121 x 36 x 36 мм

Силиконска лажица – 114 x 40 x 39 мм

Кутија за складирање – 155 x 65 x 30 мм

Опис
 • Направено од 100% прехранбен силикон.
 • Ергономски дизајниран да му помогне на вашето дете да се храни самостојно.
 • Свитканата рачка со лесно држење ја поддржува техниката на природно хранење на бебето.
 • Безбедни и меки.
 • Помага да се развие самодоверба и да се подобри координацијата рака-око и фината моторика.
 • Дизајнот на лажицата со отвор овозможува да се фатат повеќе тестенини отколку со обична лажица.
 • Едноделнен дизајн.
 • За 6+ месеци.
 • Безбедно да се стерилизира.
 • Безбедно да се мие во машина за миење садови.
 • Без БПА, ПВЦ и фталати.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети. Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Потребен е надзор од возрасни. Чувајте далеку од дофат на деца и миленичиња.

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Сет силиконски лажици – Сина”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Сет силиконски лажици – Сина
(0)