🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Електрична турпија

1.900 ден

Краток опис:

Haakaa сетот за нега на нокти ви овозможува безбедно да ги скратите ноктите на вашето бебе без потреба од остри ножици или машинки! Нашиот мал апарат го елиминира ризикот од гребнување на кожата на вашето дете.

Електричната турпија има две насоки на ротација и брзини за да одговараат на вашите потреби. Тивка е и со LED светло за да може и ноќе да ја употребувате!

Прикачете го додатокот погоден за возраста на вашето дете и постепено кратете ги ноктите. Ноктите на вашето бебе ќе бидат мазни и без остри рабови што може да ја изгребат нивната нежна кожа. Вклучивме и метална подлога и конус за да можат и родителите да ги средат ноктите!

Содржи:
Електрична турпија за нокти
x6 додатоци за турпијата
Сад за складирање

Потребни се x2 AA батерии (не се вклучени)

Опис
 • Безбедно кратење на ноктите.
 • Шест додатоци според возраста.
 • Тивок мотор и LED светло за ноќна употреба.
 • Две насоки и брзини на ротација.
 • Погодно за деца и возрасни.
 1. Изберете го додатокот кое е најпогоден за возраста на вашето дете.
 2. Држете го вашето дете безбедно. Држете им ја раката исправено со раширени прсти.
 3. Држете ја турпијата подалеку од вашето дете и вклучете ја. Додатокот треба веднаш да почне да се врти.
 4. Почнувајќи со најмалата брзина и прилагодете ја брзината по потреба.
 5. Кога го менувате ноктот кој го кратите исклучете и повторете ја постапката.
 6. Кога ќе завршите со кратење на ноктите на вашето дете, отстранете ја целата прашина од подлогата и измијте ги рацете на вашето дете.
 7. Отстранете го додатокот и складирајте ги сите делови во садот за складирање.

Исчистете го овој производ со нежно бришење со мека, сува крпа или памучно стапче. Не користете никакви абразивни средства за чистење или разредувачи. Чувајте го на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Додатоците ќе треба да се заменат бидејќи се истрошуваат.

Овој производ содржи мали делови кои можат да станат опасност од гушење. Чувајте го овој производ подалеку од дофат на деца. Не користете го овој производ за ништо друго освен за наменетата употреба. Не држете го ротирачкиот додаток на кој било дел од телото подолго време, бидејќи тоа може да предизвика изгореници од триење. Не ставајте директно на кожата. Не препорачуваме да го користите овој производ на нокти кои се слаби, оштетени, заболени или кршливи.

Потребни се x2 AA батерии (не се вклучени).

 • Розов додаток: 0-3 месеци
 • Син додаток: 3-6 месеци
 • Зелен додаток: 6-12 месеци
 • Портокалов додаток: 12 месеци+
 • Метален додаток: Возрасни
 • Метален конус: Возрасни
Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Електрична турпија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Електрична турпија
(0)