🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

За нас

Хака (Haka) е традиционален воен танц на Маорите во Нов Зеланд со многу посебно значење „Биди силен борец, најди сила избирајќи да се насмееш преку сите предизвици што ги носи животот“. Ова е пораката што ја всадивме во нашата ќерка Кортни.

Haakaa е 100% семејна компанија и управувана од Нов Зеланд. Пораката зад нашиот бренд е силна и страствена и таа е она што не тера секојдневно да го правиме она што го правиме. Haakaa беше развиен преку нашата борба да најдеме нетоксични и безбедни производи за нашата ќерка Кортни. Кортни е со посебни потреби и е родена со аутизам меѓу другите попречености. Кога заштитата на нејзиното здравје и зачувувањето на животната средина за нејзината иднина станаа наш главен приоритет, се роди Haakaa. Со текот на годините, ни беше исклучително тешко да најдеме еколошки производи погодни за доенчиња и деца. Повеќето еко брендови за бебиња имаа ограничен број производи, а испораката до Нов Зеланд беше тешка и скапа. Тогаш сфативме дека можеме да развиеме опсег што не само што е удобен и разноврсен, туку и безбеден за повеќе родители и нивните бебиња.

Денес Haakaa има широк асортиман, сите производи направени од еколошки и безбедни суровини како што се нерѓосувачки челик, стакло, бамбус и природна гума. Сите производи на Haakaa се дизајнирани и тестирани во Нов Зеланд, произведени во избрани напредни меѓународни фабрики под строги контроли на квалитетот и дизајнирани и тестирани според највисоките светски стандарди за безбедност (како што се европските EN14350 и US FDA).

Се чувствуваме толку благословени што можеме да ја пренесеме нашата порака до другите семејства. Со создавање безбедни, но стилски производи, не само што ги заштитуваме нашите драгоцени деца од штетните хемикалии и токсини, туку ја обезбедуваме нивната иднина и иднината на нашата планета.

Ние навистина веруваме дека сè се случува со причина. Иако животот со дете со посебни потреби понекогаш е предизвикувачки и исцрпувачки, овој неверојатен бренд и нашето патување не би започнале без неа. Лекциите и искуствата на кои што Кортни не учи секојдневно се нешто за што сите сме многу благодарни, а нејзината насмевка и борбен дух се движечката сила зад секој од нас.

Ви благодариме што ја избравте Haakaa!

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување