🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Колострум Колектор x2 – 4мл

820 ден

Краток опис:

Haakaa силиконскиот колектор за колострум е единствна и уникатна алатка, кој им дава можност на мајките да го соберат колострумот антенатално и постнатално безбедно!

Колострумот традиционално се собира во шприцеви за еднократна употреба, често направени од штетна пластика. Нашиот колектор е направен од 100% силикон од медицински квалитет, што значи дека нема да ослободи непријатни токсини и може безбедно да се чува во фрижидер или замрзнувач. Лесен е за употреба и повторна употреба, што го прави идеална опција за мајки и пред и по раѓањето!

Нашиот сет за колекционерски силиконски колострум доаѓа во две различни количини:

 • 1 x колектори за колострум (4 мл)
 • 2 x колектори за колострум (4 мл)

Секој колектор на колострум доаѓа со своја налепница за практично означување на секоја цевка.

Ве молиме запомнете: Обезбедете дозвола од вашиот лекар за антенатално изразување колострум бидејќи може да постои ризик од предвремено породување.

Опис
 • Соберете, складирајте колострум и од истото дајте му на бебето.
 • Направено од 100% медицински силикон.
 • Мекиот силикон има вакуумски ефект за собирање капки.
 • Врвчето го вшмукува колострумот од брадавицата, но исто така може да се отстрани за да се изразите директно во колекторот.
 • Пренослив, отпорен на протекување и повторно употреблив.
 • Отпорен на топлина и замрзнување.
 • Јасни ознаки.
 • Нетоксичен и безбеден за новороденчиња.
 • Безбедно во чува во фрижидер и замрзнувач.
 • Безбедно да се стерилизира
 • Безбедно да се мие во машина за миење садови.
 • Без БПА, ПВЦ и фталати.

Колектирање

 • Проверете дали колекторот е стерилизиран пред употреба. Стерилизирајте со користење на кој било стерилизатор на пареа или со вриење во вода 2-3 минути.
 • Нежно стискајте го телото на колекторот за да ги собере капките колострум директно од вашата брадавица, користејќи го врвчето.
 • Алтернативно, извадете ја врвчето и изразете капки директно во телото на колекторот.

Складирање

 • Залепете ја етикетата, внимавајќи да означите со вашето име и датум и време на изразување.
 • Чувајте го во вашиот фрижидер или замрзнувач според упатствата за складирање на мајчиното млеко во вашата земја.

Хранење

 • Бебето може да пие директно од колекторот.
 • Врвче со совршена големина за да се нахрани во аголот на устата на бебето. Пред хранење, загрејте го колострумот така што ќе го ставите колекторот под топла вода додека колострумот не достигне собна температура.

Забелешка:  Штом бебето ќе се нахрани од колекторот, тој повеќе не е стерилен. Стерилизирајте пред повторна употреба.

Стерилизирајте го секој колектор на колострум пред употреба со стерилизатор на пареа или со вриење во вода 2-3 минути. Не користете средства засновани на белило за чистење на овој производ. Искористете го целиот колострум во колекторот за едно хранење и фрлете го остатокот.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети.
 
Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Потребен е надзор од возрасни. Чувајте далеку од дофат на деца и миленичиња.
Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Колострум Колектор x2 – 4мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Колострум Колектор x2 – 4мл
(0)
820 ден Додади во кошничка