🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Аспиратор за рамни брадавици

1.200 ден

Краток опис:

Ако сте мајка која наидува на проблеми при доењето поради рамни или превртени брадавици, нашите силиконски аспиратори за брадавици може да се решението за вас.

Haakaa  силиконските аспиратори за брадавици се направени од 100% нетоксичен силикон и се дизајнирани да нежно ја повлекуваат вашата брадавица нанадвор користејќи сукција. Едноставно ставете го на брадавицата пред да доите и стиснете го врвот за да создадете вшмукување. Сукцијата нежно ќе ви ја извлече брадавицата и олесни доењето!

Брадавиците доаѓаат во многу облици и големини, и додека многу брадавици се испакнати нанадвор што го олеснува доењето, има и висок процент на жени со рамни или превртени брадавици на кои им е потребна мала помош. Ако вашето бебе се бори да дои од рамна или превртена брадавица, нашите аспиратори за брадавици се совршено решение!

Секое пакување доаѓа со x2 силиконски аспиратори за превртени брадавици.

ЗАБЕЛЕШКА: Резултатите не се трајни и постапката треба да се повторува пред секое доење. Аспираторите треба да се отстранат од брадавицата пред доење.

Опис
 • Направени од безбеден, нетоксичен силикон.
 • Извлекува рамни или превртени брадавици за полесно доење.
 • Едноставни и лесни за употреба.
 • Содржи x2 аспиратори за брадавици.
 • Вклучена торбичка за носење.
 • Безбедно да се стерилизира.
 • Безбедно да се мие во машина за миење садови.
 • Без БПА, ПВЦ и фталати.
 1. Ставете го аспираторот на брадавицата.
 2. Нежно стиснете го врвот.
 3. Ослободете, дозволувајќи брадавицата да се извлече нанапред.
 4. Повторете ја постапката колку што е потребно.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети. Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Потребен е надзор од возрасни. Чувајте далеку од дофат на деца и миленичиња.
 
ЗАБЕЛЕШКА: Резултатите не се трајни и постапката треба да се повторува пред секое доење. Аспираторите треба да се отстранат од брадавицата пред доење.
Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Аспиратор за рамни брадавици”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Аспиратор за рамни брадавици
(0)