🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Капаче за кесе

250 ден

Краток опис:

Сега нема да се грижите да не се истури случајно оброкот кој сте го спремиле во Haakaa ќесето за храна, капачето е додаток кој мора да го имате ако сте често во движење!

Опис
  • Направено од 100% прехранбен силикон.
  •  Компатибилен со силиконските ќеси за хранење и складирање млеко на Haakaa.
  • Капачето отпорно на прав ја заштитува храната внатре.
  • Едноделен дизајн што лесно се чисти.
  • Безбедно да се стерилизира.
  • Безбедно да се мие во машина за миење садови.
  • Безбедно во микробранова печка.
  • Без ПВЦ, БПА и фталати.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети. Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Потребен е надзор од возрасни. Чувајте далеку од дофат на деца и миленичиња.

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Капаче за кесе”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Капаче за кесе
(0)