🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Силиконска четка за коса

985 ден

Краток опис:

Haakaa  силиконската четка за коса е совршена мултифункционална алатка која помага да се грижите за вашето малечко додека го бањате, а и после тоа! Направена од многу мек силикон, нежна дури и за најчувствителната кожа – може да се користи за чистење на вашето тело, миење на косата, како релаксирачки масажер за скалпот или како четка за коса за внимателно отплеткување на прамените. Исто така, неверојатно добро помага со корупчињата на главата на бебчето! Всушност, оваа четка е толку разновидна што можете дури и да ја користите низ куќата како четка за чистење кога веќе нема да ви биде потребна за нега на вашето бебе.

Опис
  • Направено од мек и флексибилен 100% силикон.
  • Лесно за одржување – само ставете во вриечка вода за да стерилизирате.
  • Едноделен дизајн.
  • Хипоалергично и погодно за чувствителна кожа.
  • Меки силиконски влакна за благ пилинг и темелно чистење.
  • Уникатна форма која лесно се држи.
  • Безбедно да се стерилизира.
  • Безбедно да се мие во машина за миење садови.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не чувајте во близина на остри предмети. За чистење на овој производ треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер бидејќи тврдите бришачи може да ја изгребат површината. Не користете го производот за ништо друго освен за наменетата употреба. Потребен е надзор од возрасни.

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Силиконска четка за коса”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Силиконска четка за коса
(0)