🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Подлога за ладење на перинеум за повеќекратна употреба

2.150 ден

Краток опис:

Смирете ја непријатноста во регијата меѓу нозете, отокот на перинеумот и другите болки поврзани со породувањето со Haakaa подлогата за ладење на перинеумот. Оваа подлога е наменета за жени кои се породиле вагинално или кои доживуваат непријатности како резултат на породувањето.

Подлогата е дизајнирана да биде разладена или замрзната за да помогне во ублажување на болката. Влошката се вметнува во меката памучна навлака, која обезбедува заштитен слој помеѓу влошката и вашата кожа и се прицврстува на вашата долна облека. Добивате две навлки за да можете редовно да ги менувате ако имате поголемо истекување. Дополнително, овој сет доаѓа со пет навлаки од неткаен материјал за употреба во фрижидерот или замрзнувачот, што помага да се создаде хигиенска бариера помеѓу влошката и останатите предмети во вашиот ладилник.

Содржи:

  • 1 x Подлога за ладење на перинеумот за повеќекратна употреба (влошка)
  • 2 x Памучни навлаки
  • 5 x Навлаки од неткаен материјал
  • 1 x Пренослива торба за складирање (Сина боја)
Опис
  • Флексибилни влошки за повеќекратна употреба може да се разладат или замрзнат за да се смират болките поврзани со породувањето.
  • Меките, памучни навлаки обезбедуваат слој на ефикасна, но нежна заштита помеѓу влошката и вашата кожа.
  • Навлаките се зацврстуваат на вашата долна облека.
  • Пренослива торба за складирање.
  • Без БПА и фталати.

Може да се излади или замрзне. Користете најмногу по 20 минути. Секогаш проверувајте ја температурата на влошката пред нанесувањето.

Разладено: Ставете во фрижидер најмалку еден час пред употреба. Откако ќе се излади, извадете ја влошката од неткаената навлака и вметнете ја во памучната навлака пред да ја ставите на вашата кожа.

Замрзнато: Чувајте во замрзнувач најмалку еден час пред употреба. Откако ќе се замрзне, извадете ја влошката од неткаената навлака и вметнете ја во памучната навлака пред да ја ставите на вашата кожа. Не нанесувајте замрзнати влошки директно на кожата бидејќи тоа може да предизвика изгореници од мраз.

Штом влошката е внатре во памучната навлака, ставете ја на долната облека, слично како и со менструална влошка. Прицврстете ја подлогата на вашата долна облека со прицврстување на копчињата од двете страни на памучната навлака. Прилагодете ако не е удобно.

Рачно миење на влошките редовно во топла вода со сапуница. Измијте ги памучните навлаки рачно или во машина за перење на ладен, нежен циклус. Да се стават да висат за да се исушат. За време на фазата веднаш по пораѓање кога уште имате исцедок, влошката ќе треба да се мие после секоја употреба. Неткаените навлаки се за еднократна употреба; сепак, можете повторно да ги користите со нежно миење во топла вода со сапуница и да им дозволите да се исушат. Имајте во предвид дека редовното миење на неткаените навлаки може да го загрози нивниот квалитет со текот на времето.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го ако производот покаже некакво оштетување. Чувајте подалеку од остри предмети. За чистење на влошката треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер. Тешките чистачи може да ја изгребат површината. Не користете го овој производ за ништо друго освен за наменетата употреба. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Не стискајте или тресете. Не ги отворајте или дупнувајте влошките. Ако истекуваат влошките, веднаш фрлете ги. Само за надворешна употреба. Не нанесувајте на чувствителна кожа или отворени рани. Не заспивајте со подлогите. Ако гелот дојде во допир со очите или кожата, исплакнете темелно со топла вода. За екстремна, продолжена или хронична болка, контактирајте со вашиот лекар. Овој производ не е играчка – чувајте го подалеку од дофат на деца и домашни миленици.
 
Ве молиме запомнете: ако подлогите се премногу топли или премногу ладни за ваша удобност, завиткајте во дополнителен слој ткаенина, на пр. крпа.

Подлога за ладење – 300 x 80 x 6 мм

Памучни навлаки – 305 x 210 мм

Гел влошки (надворешни): ПВЦ, полиестер

Гел влошки (внатрешни): 61% вода, 4% глицерол, 4% карбоксиметил целулоза

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Подлога за ладење на перинеум за повеќекратна употреба”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Подлога за ладење на перинеум за повеќекратна употреба
(0)