🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Подлоги за гради за топлење и разладување повеќекратна употреба

2.100 ден

Краток опис:

Смирете ги болките поврзани со доењето со Haakaa подлоги за топлење и разладување за повеќекратна употреба. Загрејте ги за да ја ублажите непријатноста предизвикана од маститис и надуеност или да поттикнете проток на млеко. Алтернативно, обидете се со разладување во фрижидер или замрзнувач да го смирите воспалените или отечени гради и брадавици. Секоја влошка доаѓа со мека памучна навлака која обезбедува заштитен слој помеѓу влошките и вашата кожа и практична преносна торба за складирање. Погодно за гради од сите облици и големини.

 

Содржи:

2 x Влошки за гради за повеќекратна употреба – (румена)

2 x Памучни навлаки

1 x Пренослива торба за складирање (Сина боја)

Опис
  • Влошките за повеќекратна употреба може да се загреат или оладат за да обезбедат олеснување на болките поврзани со доењето.
  • Загрејте за да помогнете во смирување на симптомите на маститис, надуеност или за поттикнување на проток на млеко.
  • Поставете ги влошките во фрижидер или замрзнувач за да помогнете во олеснување на воспалените или отечени гради и брадавици.
  • Памучните навлаки обезбедуваат слој на ефикасна, но нежна заштита помеѓу влошките со гел и вашата кожа.
  • Без БПА и фталати.

Може да се излади или замрзне. Користете најмногу по 20 минути. Секогаш проверувајте ја температурата на влошката пред нанесувањето.

Разладено: Ставете во фрижидер најмалку еден час пред употреба. Откако ќе се излади, извадете ја влошката од неткаената навлака и вметнете ја во памучната навлака пред да ја ставите на вашата кожа.

Замрзнато: Чувајте во замрзнувач најмалку еден час пред употреба. Откако ќе се замрзне, извадете ја влошката од неткаената навлака и вметнете ја во памучната навлака пред да ја ставите на вашата кожа. Не нанесувајте замрзнати влошки директно на кожата бидејќи тоа може да предизвика изгореници од мраз.

Греење во топла вода: Ви препорачуваме да ги загреете влошките со внимателно потопување во топла вода 3-5 минути. Не користете врела вода. Исцедете ја водата пред да ги отстраните влошките. Откако ќе се загреат, ракувајте со влошките со претпазливост и вметнете ја секоја во памучната навлака пред да ја ставите на вашата кожа. Не нанесувајте топла подлога директно на кожата бидејќи тоа може да предизвика изгореници.

Греење во микробранова печка: Ве молиме имајте во предвид дека греењето во микробранова печка може да предизвика нерамномерна дистрибуција на топлина. Ставете ги влошките на чиста, сува чинија во микробранова печка 20 секунди, а потоа на секои пет секунди доколку е потребно. Погрижете се подлогата да не се допира со ѕидовите на микробранова печка додека се врти. Микробрановата плоча мора да може да се врти во текот на целиот циклус на загревање. Откако ќе се загреат, ракувајте со влошките со претпазливост и вметнете ја секоја во памучната навлака пред да ја ставите на вашата кожа. Не нанесувајте топла подлога директно на кожата бидејќи тоа може да предизвика изгореници.

Рачно миење на влошките редовно во топла вода со сапуница. Измијте ги памучните навлаки рачно или во машина за перење на ладен, нежен циклус. Да се стават да висат за да се исушат.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го ако производот покаже некакво оштетување. Чувајте подалеку од остри предмети. За чистење на влошката треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер. Тешките чистачи може да ја изгребат површината. Не користете го овој производ за ништо друго освен за наменетата употреба. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Не стискајте или тресете. Не ги отворајте или дупнувајте влошките. Ако истекуваат влошките, веднаш фрлете ги. Само за надворешна употреба. Не нанесувајте на чувствителна кожа или отворени рани. Не заспивајте со подлогите. Ако гелот дојде во допир со очите или кожата, исплакнете темелно со топла вода. За екстремна, продолжена или хронична болка, контактирајте со вашиот лекар. Овој производ не е играчка – чувајте го подалеку од дофат на деца и домашни миленици.

Ве молиме запомнете: ако подлогите се премногу топли или премногу ладни за ваша удобност, завиткајте во дополнителен слој ткаенина, на пр. крпа.

Гел влошки (надворешни): ПВЦ, полиестер
Гел влошки (внатрешни): 61% вода, 4% глицерол, 4% карбоксиметил целулоза.

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Подлоги за гради за топлење и разладување повеќекратна употреба”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Подлоги за гради за топлење и разладување повеќекратна употреба
(0)