🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Аспиратор за Нос

590 ден

Краток опис:
Haakaa аспираторот за нос е наједноставниот начин да го исчистите затнатиот нос на вашето малечко! Направен е од супер-мек, хипоалергенски прехранбен силикон ги вшмукува тврдоглавиот секрет со нежно стискање, чистејќи ги дишните патишта на вашето бебе и помагајќи му полесно да дише.
Аспираторот е составен од два дела, едноставен за користење и чист, без пластични делови – што значи дека е отпорен на растот на бактерии и мувла. Проѕирен за да се види колку слуз е собрана, плус е супер лесен. Пренослив е и совршен за секакви итни случаи кога сте излезени!Аспираторот вклучува два врва со различна големина за да го користите за вашето дете како расте. Крактиот врв е совршен за носиња до 12 месеци, а подолгиот врв е за 12+ месеци.

Опис
  • Погоден за новороденчиња и поголеми деца.
  • Помага да се исчистат дишните патишта на вашето бебе само со стискање.
  • Прилагодете ја јачината на вшмукување со нежно стискање на силиконското тело со поголем или помал притисок.
  • Направено од мек и нежен 100% прехранбен силикон.
  • Хипоалергично, отпорно на раст на бактерии и мувла.
  • Дводелен дизајн кој е лесен за употреба и расклопување за чистење.
  • Транспарентно тело за да се види колку слуз е собрано.
  • Безбедно да се стерилизира.
  • Безбедно да се мие во машина за садови.
  • Без БПА, ПВЦ и фталати.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети. Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Потребен е надзор од возрасни. Чувајте далеку од дофат на деца и миленичиња.

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Аспиратор за Нос”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Аспиратор за Нос
(0)