🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Ланец за пумпа

540 ден

Краток опис:

Заштитете ја вашата пумпа за гради од случајно истурање со силиконскио ланец на Haakaa! Направен од издржлив 100% силикон, виси околу вратот додека се измолзувате за да го чувате безбедно млекото. Нема повеќе да се грижите дека ќе ви падне пумпата!

Димензија: 1130 x 17 x 6 mm

Опис
  • Спречува истурање и паѓање на вашата пумпа.
  • Соберете го млекото безбедно без да се грижите дека пумпата ќе ви биде оптоварена!
  • Направено од мек и флексибилен 100% силикон.
  • Прилагодлива должина и погодна за сите силиконски пумпи за гради.
  • Лесен за употреба и чистење.
  • Безбедно да се стерилизира
  • Безбедно да се мие во машина за миење садови.
  • Без БПА, ПВЦ и фталати.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути. Препорачуваме да ја заменувате четката секои 3-4 месеци.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети. Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Потребен е надзор од возрасни. Чувајте далеку од дофат на деца и миленичиња.

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ланец за пумпа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Ланец за пумпа
(0)