🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Чашка ‘Sip-N-Snack’

1.100 ден

Краток опис:

Пиењето и јадењето надвор само што стана многу полесно со вашето малечко со Haakaa силиконската ‘Sip-N-Snack’  чашка! Со оваа 100% силиконска чашка добивате две капачиња кои може да ги менувате за да имате чашка со меко клунче или чашка за грицки.

Клунчето на чашката е совршена големина, меко и нежно за малечката уста на вашето детенце. Протокот на водата е лесен за да пие без потешкотии.

Капачето кое спречува истурање е во форма на цвет со меки силиконски клапи за малите рачиња лесно да си ја земат храната сами. Кажете им чао на пластичните тањирчиња кои тешко се отвараат! Капачето сигурно ќе стои прицврстено на чашката, малечкото може да ја фрли или тресе-грицките се на безбедно! Затоа Sip-N-Snack чашката е супер за кога сте излезени.

 • 250мл.
 • За 6+ месеци
 • Достапно во розева и сина боја
Clear
Опис
 • Направено од 100% прехранбен и флексибилен силикон.
 • Мултифункционална, може да се користи како чашка со меко клучне, тањирче за грицки или обична чашка.
 • Издржлива и отпорна на отварање при пад.
 • Едноделен дизајн.
 • Мека и отпорна на паѓање.
 • Капачето цврсто се затвара.
 • Чашката со меко клунче е совршена големина.
 • Капачето за грицки е совршено за малите рачиња.
 • Безбедно да се стерилизира.
 • Безбедно да се мие во машина за садови.
 • Без БПА, ПВЦ и фталати.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети. Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Потребен е надзор од возрасни. Чувајте далеку од дофат на деца и миленичиња.

Дополнителни информации
Боја

Розева, Сина

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Чашка ‘Sip-N-Snack’”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Чашка ‘Sip-N-Snack’
(0)