🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд
четка за коса за дете

Showing all 2 results

Прикажи:

Силиконска четка за коса

(0)
Краток опис:

Haakaa  силиконската четка за коса е совршена мултифункционална алатка која помага да се грижите за вашето малечко додека го бањате, а и после тоа! Направена од многу мек силикон, нежна дури и за најчувствителната кожа – може да се користи за чистење на вашето тело, миење на косата, како релаксирачки масажер за скалпот или како четка за коса за внимателно отплеткување на прамените. Исто така, неверојатно добро помага со корупчињата на главата на бебчето! Всушност, оваа четка е толку разновидна што можете дури и да ја користите низ куќата како четка за чистење кога веќе нема да ви биде потребна за нега на вашето бебе.

Четка за коса од козјо влакно

(0)
Краток опис:

Четкајте ја и негувајте ја нежната коса на вашето малечко со Haakaa четката за коса од козја волна. Четкањето на косата на вашето бебе има големи придобивки за нивната благосостојба, а со нашата еколошка четка од 100% природно дрво, можете да го одржите скалпот стимулиран, а исто така помага да се спречи создавање на корупки, да се генерира проток на крв и да се отстрани исушената кожа.

Ве молиме запомнете: со текот на времето јаворовото дрво на четката природно може да лачи масло, што може да остави жолти траги на производот поради оксидација. Ова е нетоксично, безопасно и влијае само на четката. За да го забавите овој процес, ве молиме чувајте го производот на ладно и суво место, надвор од влажност.

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување