🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд
ortodonska bradavica

Showing the single result

Прикажи:

Ортодонска брадавица

(0)
Краток опис:

Haakaa силиконската брадавица за доење е направена од 100% мек силикон, со продолжена цуцла што остава простор помеѓу вашата брадавица и устата на вашето бебе.

Ако вашето малечко гризне, се повлече или ако имате болни или испукани брадавици, сепак ќе можете лесно и удобно да доите. Нашите брадавици се “лепат” на вашите гради со помош на вакуум, што ви овозможува да доите безгрижно.

Тркалезната основа е поголема и полесно се прилагодува, што ја прави посоодветна за оние кои се нови во користењето ваков вид брадавици.

Ортодонтската цуцла на брадавицата ја имитира мајчината брадавица и така доенчиња полесно ја прифаќаат.

Ортодонската брадавица има отвор со дијаметар од 28 mm за вашата брадавица.

Овој производ е дизајниран за мајки кои физички не можат да дојат поради болни или испукани брадавици и треба да се користи само во периодот додека заздравува.

Содржи:

  • Силиконска брадавица за доење
  • Торбичка за складирање
Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување