🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд
aspirator za bradavici

Showing the single result

Прикажи:

Аспиратор за рамни брадавици

(0)
Краток опис:

Ако сте мајка која наидува на проблеми при доењето поради рамни или превртени брадавици, нашите силиконски аспиратори за брадавици може да се решението за вас.

Haakaa  силиконските аспиратори за брадавици се направени од 100% нетоксичен силикон и се дизајнирани да нежно ја повлекуваат вашата брадавица нанадвор користејќи сукција. Едноставно ставете го на брадавицата пред да доите и стиснете го врвот за да создадете вшмукување. Сукцијата нежно ќе ви ја извлече брадавицата и олесни доењето!

Брадавиците доаѓаат во многу облици и големини, и додека многу брадавици се испакнати нанадвор што го олеснува доењето, има и висок процент на жени со рамни или превртени брадавици на кои им е потребна мала помош. Ако вашето бебе се бори да дои од рамна или превртена брадавица, нашите аспиратори за брадавици се совршено решение!

Секое пакување доаѓа со x2 силиконски аспиратори за превртени брадавици.

ЗАБЕЛЕШКА: Резултатите не се трајни и постапката треба да се повторува пред секое доење. Аспираторите треба да се отстранат од брадавицата пред доење.

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување