🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Силиконска длабока чинија со сламка – Сина

1.415 ден

Краток опис:

Haakaa силиконската длабока чинија со цевка и самолепливо дно е поделена на три прегради и безгрижно може да го оставите малечкото само да јаде. Направена е од 100% прехранбен силикон што ја прави 100% безбеден избор за вашето малечко.

Силиконската чинија вклучува и кратка силиконска сламка која може да се прикачи за вашето дете да пие од преградите.

 • 1 x 250 ml преграда и 2x прегради од 100 ml
Опис
 • Направено од 100% прехранбен силикон.
 • Со три прегради.
 • Лесно одлепливо.
 • Едноделен дизајн.
 • Мека и отпорна на паѓање.
 • Не апсорбира мириси или вкусови.
 • Отпорно на топлина.
 • Безбедно да се стерилизира.
 • Безбедно да се мие во машина за садови.
 • Безбедно да се стерилизира во микробранова печка.
 • Без БПА, ПВЦ и фталати.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети. Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Потребен е надзор од возрасни. Чувајте далеку од дофат на деца и миленичиња.

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Силиконска длабока чинија со сламка – Сина”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Силиконска длабока чинија со сламка – Сина
(0)