🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Модла за замрзнување мајчино млеко – Жолта

1.540 ден

Краток опис:

Сладолед за вашето бебенце!

Силиконската модла на Haakaa е лесен и забавен начин да го навикнете вашето малечко само да јаде! Одличен начин да го замрзнете мајчиното млеко, да го ставите во цуцла за храна и вашето бебе ќе има вкусен оброк, а така ладно може и да помогне кога има болки при никнување нови запчиња. Исто така може да се користи и за печење во рерна (до 220 ℃)

Димензии: 217 x 118 x 26 mm

Секоја модла има девет прегради (по 10мл) и вклучува капак.

Опис
  • Направено од 100% прехранбен силикон.
  • Поттикнува самохранење и фини моторни вештини.
  • Совршени за замрзнување блендирана домашна храна за бебиња, мајчино млеко или дури и обични коцки мраз.
  • Може да се користи за печење во рерна (до 220℃).
  • Идеални големини за во цуцлата за храна на Haakaa.
  • Совршено поделено во форми кои лесно може да ги фатат малите рачиња.
  • Ја чува храната во замрзнувач до шест месеци.
  • Безбедно да се стерилизира.
  • Безбедно да се мие во машина за садови.
  • Без БПА, ПВЦ и фталати.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети. Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Потребен е надзор од возрасни.

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Модла за замрзнување мајчино млеко – Жолта”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Модла за замрзнување мајчино млеко – Жолта
(0)