🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Лигавче – Сино

990 ден

Краток опис:

Haakaa силиконското лигавче е совршен придружник за време на оброкот на вашето малечко! Направено од 100% прехранбен силикон, со голем џеб напред за да ги фаќа сите трошки што паѓаат или залутани парчиња храна. Мекиот, лесен и флексибилен силикон е нежен за кожата на вашето бебе и спречува тешко и неуредно чистење после јадење – само избришете го со влажна крпа!

Опис
 • Направено од безбеден нетоксичен 100% прехранбен силикон.
 • Голем заоблен џеб за фаќање трошки или парчиња храна.
 • Мекиот, флексибилен силикон се витка и го олеснува складирањето во секоја бебешка торба.
 • Лесен дизајн.
 • Хипоалергично и нежно, дури и на чувствителна кожа.
 • Прилагодливиот појас на вратот дозволува лигавчето да расте со вашето бебе.
 • Водоотпорен за лесно чистење – само исплакнете и избришете.
 • Едноделен дизајн.
 • За 6+ месеци.
 • Безбедно да се стерилизира.
 • Безбедно да се мие во машина за миење садови.
 • Без БПА, ПВЦ и фталати.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути. Избришете едноставно со крпа.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети. Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Потребен е надзор од возрасни. Чувајте далеку од дофат на деца и миленичиња.

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Лигавче – Сино”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Лигавче – Сино
(0)