🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Кесе за хранење Happii Bear – 170мл

1.030 ден

Краток опис:

Носете со себе здрава храна каде и да одите во секое време со силиконското кесе за хранење Happii Bear!

Направена од 100% прехранбен силикон со јасни мерни знаци и може да се користи повторно и повторно!

Користете го за домашни кашички, без негативните последици на пластиката! Кесето од 170мл е одлично за мали рачиња и стомак, додека тоа од 500мл. е совршено за подолги патувања или поголеми апетити. Силиконската цуцла на ќесето со променлив проток им овозможува на децата да се хранат со свое темпо. Вклучената силиконска сламка може да се користи за течности и поретки каши за да се изеде и последното залче (или капка), а за малку постабилни рачиња можете да ја извадите сламката и да го стиска кесето.

Компатибилно Haakaa додатоците за силиконското кесе за млеко и хранење.

Додатоци ⇓

Опис
 • За повеќекратна употреба, еколошка алтернатива на пластичните ќеси за храна за еднократна употреба.
 • Мек, но издржлив 100%  прехранбен силикон, кој е нежен за малите усти.
 • Отпорно на истекување.
 • Отворот со променлив проток и X форма му овозможува на вашето бебе да ужива во храната со свое темпо.
 • Едноделното ќесе е без набори и лесно за чистење.
 • Стои исправено со широк врат за лесно полнење.
 • Симпатична форма на мече со јасни мерки.
 • Совршена големина за мали стомачиња!
 • Вклучува сламка за пиење за поретки каши.
 • Компатибилно со асортиманот на додатоци на Haakaa за да се прилагодат на потребите на вашето бебе (одделно се продаваат).
 • Безбедно за во фрижидер или замрнувач.
 • Безбедно за во микробранова печка.
 • Безбедно да се мие во машина за садови.
 • Без БПА, ПВЦ и фталати.
Пред првата употреба извадете ги сите делови, измијте ги и ставете ги во вриечка вода 5 минути. После користење сите делови измијте ги темелно за да се отстрани остаток од храна. Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. 
 
Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути.

Континуираното и продолжено цицање течности може да предизвика расипување на забите.
Не го полнете ќесето над горната мерна ознака.
Немојте силно да го стискате или тресете ќесето бидејќи тоа може да предизвика истекување на содржината.
Секогаш вадете го капачето кога се загрева во микробранова печка.
Внимавајте кога се загревате со микробранова печка; може да дојде до локализирано прегревање. Секогаш мешајте ја загреаната храна и проверувајте ја температурата пред хранење.
За безбедност на вашето дете, никогаш не прикачувајте го производот на врвки, панделки, врвки или лабави делови од облеката, бидејќи може да му се завитка околу вратот.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети. Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Потребен е надзор од возрасни. Чувајте далеку од дофат на деца и миленичиња. Овој производ не е играчка. Не користете го овој производ за ништо друго освен за наменетата употреба.

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Кесе за хранење Happii Bear – 170мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Кесе за хранење Happii Bear – 170мл
(0)