🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Глодалка – Розева

630 ден

Краток опис:

Силиконската глодалка топка на Haakaa е совршена алатка при никнување првите забчиња. Лесна за држење, мека и силиконска – доволно тенка за да се вклопи во устата на вашето бебе. Исто така може да ја ставите во замрзнувач за да обезбедите дополнително олеснување и ладење на болно непце!

Нашата специјално дизајнирана топка за заби е без BPA, одобрена од FDA и направена од еластичен прехранбен силикон. Силиконот е хипоалергичен и непорозен материјал, што го прави безбеден за никнување на забите. Дизајнот со нерамна површина помага да се развијат моторните вештини на вашето бебе, истовремено обезбедувајќи безбедно, смирувачко дејство.

Димензии: прибл. 10см дијаметар

Опис
 • Направено од 100% прехранбен силикон кој е безбеден за мали усти.
 • Мека, флексибилна и издржлива за малите рачиња.
 • Нерамната површина ги масира и ги смирува забите и непцата на вашето дете.
 • Лесна за држење и го забавува малечкото.
 • Помага во развојот на фини моторни вештини и го поттикнува сетилниот развој.
 • Лесна нега – се стерилизира во вричка вода!
 • Едноделен дизајн без спојници, пукнатини или рабови – нема простор за бактерии.
 • Безбедно да се стерилизира.
 • Безбедно да се мие во машина за садови.
 • Без БПА, ПВЦ и фталати.
 • За 6 месеци +.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не чувајте во близина на остри предмети. Не го користете производот за ништо друго освен за наменетата употреба. Да се користи под надзор на возрасен!

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Глодалка – Розева”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Глодалка – Розева
(0)