🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Диспензер-лажица за храна – Розева

1.330 ден

Краток опис:

Haakaa диспензерот-лажица за хранење е совршен начин да ја носите храната за вашето бебе со себе без да се мачите да носите посебни лажици и садови. Нахранете го вашето малечко здраво со домашна храна без неред, отпад и опасни хемикалии од пластичните садови!

Едноставно наполнете ја тубата (диспензерот) со храна и затворете ја. Храната ќе остане внатре во силиконската туба која не протекува додека не дојде време за ужина. Отстранете го капакот и нежно притиснете ја тубата за да истече храната во лажичката.

Опис
 • Направено од прехранбен силикон.
 • Капацитет од 120 мл.
 • Може да се мие во машина за садови.
 • Сите делови се расклопуваат за лесно чистење.
 • Непропустливо и херметичко затворање.
 • Може да се стави во топла вода за да се загрее храната.
 • Без неред и отпад.
 • Тестирано според европските EN14350 и американските прописи на FDA.
 • Безбедно да се стерилизира.
 • Безбедно да се мие во машина за миење садови.
 • Без ПВЦ, БПА, фталати и вештачки бои.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети. Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Потребен е надзор од возрасни. Чувајте далеку од дофат на деца и миленичиња. Овој производ не е глодалка и не е наменето да се гризе подолг временски период.
 
Забелешка:  Цврста храна е препорачана за бебиња 4-6+ месеци. Ве молиме консултирајте се со професионално лице за започнување хранење пред оваа возраст. Силиконот може да впие боја и да се замати после некој период. 
Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Диспензер-лажица за храна – Розева”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Диспензер-лажица за храна – Розева
(0)