🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Цуцла за хранење – Зелена

1.300 ден

Краток опис:

РАСПРОДАДЕНО


Haakaa цуцлата за храна е совршен начин безбедно да му воведете нови вкусови на вашето бебе. Направена е од 100% силикон, издржлива и лесна за чистење.

Haakaa цуцлата е лесна за составување и употреба! Едноставно ставете овошје или зеленчук во силиконската цуцла и затворете. Можете исто така да замрзнете храна директно во неа.

За да го направите ова, едноставно ставете ја силиконската навлака на цуцлата, истурете течност (како мајчиното млеко или пасирана храна), затворете со капачето и замрзнете! Вашето малечко ќе ужива во способноста да искуси нови вкусови и текстури, а исто така ќе гради независност, ќе научи да се храни само и ќе ја подобри нивната координација рака-око и фини моторни вештини.

Опис
  • 100% силиконски дизајн и безбедно за вашето бебе да ја џвака цуцлата.
  • Со мали отвори кои дозволуваат да минуваат само мали, сварливи парчиња храна.
  • Вклучува навлака за цуцлата отпорна на истекување за да можете да замрзнете млеко или пасирана храна.
  • Стапалата на капачето овозможуваат да стои исправено.
  • Се расклопува за лесно чистење – нема простор за размножување на бактерии.
  • Безбедно да се стерилизира.
  • Безбедно да се мие во машина за миење садови.
  • Без БПА, ПВЦ и фталати.

Пред првата употреба, расклопете и измијте го производот пред да ги ставите силиконските компоненти во врела вода 5 минути за да се стерилизираат. Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути. Силиконот може да ги апсорбира боите на храната со кои доаѓа во контакт. За да го минимизирате обезбојувањето, измијте веднаш по употреба.

 

Континуираното и продолжено цицање може да влијае на здравјето на забите. Погрижете се редовно да ги четкате забите на вашето дете. Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети. Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Потребен е надзор од возрасни. Чувајте далеку од дофат на деца и миленичиња. Не загревајте храна во микробранова печка во овој производ. Секогаш мешајте ја претходно загреаната храна и проверете дали е безбедна температурата.

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Цуцла за хранење – Зелена”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување