🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Четка за заби за прст – Розе

800 ден

Краток опис:

Започнете ги оралните хигиенски навики на вашето малечко со Haakaa четката за заби за прст! Специјално е дизајнирана да всади позитивни и важни навики за дентална хигиена кај вашето дете уште од рана возраст.

Нашата четка е направена од 100% супер мек силикон и го навикнува вашето дете на чувството на миење заби, така што четкањето ќе стане забавен и суштински дел од секојдневниот живот. Се одликува со две различни површини – мек силикон и поцврсти силиконски навртки – за да се овозможат повеќе опции за чистење и смирување на деликатните нови запчиња и непце.

Опис
  • Направено од 100% прехранбен силикон.
  • Меките силиконски влакна помагаат за нежно чистење на малите запчиња.
  • Удобно се вклопува на вашиот показалец.
  • Силиконските навртки на задниот дел на четката помагаат да се масираат непцата на вашето бебе и нежно да се исчисти неговиот јазик.
  • Едноделен дизајн за да се олесни хигиената.
  • Доаѓа во практична кутија за складирање ПП.
  • За 0+ месеци.
  • Безбедно да се стерилизира.
  • Без БПА, ПВЦ и фталати.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути. Препорачуваме да ја заменувате четката секои 3-4 месеци.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети. Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Потребен е надзор од возрасни. Чувајте далеку од дофат на деца и миленичиња.

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Четка за заби за прст – Розе”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Четка за заби за прст – Розе
(0)