🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Четка за миење – Розе

1.200 ден

Краток опис:

Чистете и грижете се за вашите производи и тие на вашето бебенце со силиконската четка за миење на Haakaa! Нашата четка ќе ви помоге ефикасно да ги исчистите сите ваши основни работи, оставајќи ги безбедни и хигиенски.

Нашата силиконска четка со двоен крај има меки и флексибилни силиконски влакна кои обезбедуваат чистење од 360° за сите ваши предмети. На едниот крај, главата на четката е совршена големина за чистење на вашите пумпи, шишиња и кеси за складирање млеко, а на другиот крај има четка со аголен врв за да стигне до аглите на
вашите цуцли од шишиња, Бубамарите и друго!

Опис
 • Направено од 100% прехранбен силикон и висококвалитетен нерѓосувачки челик.
 • Повеќенаменската четка ефикасно чисти сè, од бебешка и породилна опрема до
  секаде низ домот!
 • Меките силиконски влакна ефикасно ги чистат тешко достапните агли, обезбедувајќи
  чистота од 360°.
 • Четки со совршена големина за чистење и големи и мали предмети.
 • Идеалнa за пумпи, шишиња за бебиња, кеси за складирање млеко, цуцли од шишиња,
  колектори за колострум, цуцли лажливки и многу повеќе.
 • Лесно за употреба и чистење – само се вари за да се стерилизира.
 • Со нелизгачки рачки кои може да се закачат да висат за практично складирање.
 • Без БПА, ПВЦ и фталати.

Откачете ги главите на четките од рачката пред да ги чистите или стерилизирате. Не го ставајте во вриечка вода или микробранова делот од нерѓосувачки челик. Главите на четките може да се стерилизираат во стерилизатор на пареа или во вриечка вода 2-3 минути. Не користете средства засновани на белило или таблети за стерилизирање за чистење на овие производи. Не користете UV стерилизатори за чистење на овие производи бидејќи тоа може да влијае на нивниот животен век.

Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не чувајте во близина на остри предмети. Не го користете производот за ништо друго освен за наменетата употреба.

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Четка за миење – Розе”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување

Четка за миење – Розе
(0)