🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд

Бубамара Колектор 150мл

1.650 ден

Краток опис:

РАСПРОДАДЕНО


Силиконскиот колектор за мајчино млеко Haakaa Бубамара е совршена алтернатива на влошките за гради за мајки кои сакаат да ја зачуваат секоја капка.

Едноделниот дизајн се прицврстува на вашите гради со сукција и безбедно и дискретно стои во вашиот градник. Сукцијата на Бубамарата е лесна и нежна за да го држи производот на место. Нема да вади дополнително млеко, па затоа е идеална за мајки на кои им протекува мајчино млеко и сакаат да го зачуваат без да го зголемат снабдувањето.

Можете да ја носите Бубамарата од другата страна додека доите за да го соберете млекото кое протекува или да носите по една на секоја града во градникот додека ги вршите секојдневните обврски. Има и мали стапала на дното за да стои исправено на која било рамна површина, спречувајќи излевање по употреба.

Откако ќе завршите со собирање на млекото, отворете го отворот на врвот и безбедно истурете го млекото во сад за чување млеко.

Опис
 • Се прицврстува на вашите гради со лесна сукција за да стои на место.
 • Направено од мек 100% медицински силикон.
 • Едноделен дизајн.
 • Малите стапала на основата овозможуваат да стои исправено на рамни површини.
 • Не се потребни кабли или батерии.
 • Лесна грижа – само се става во вриечка вода за да се стерилизира.
 • Без БПА, ПВЦ и фталати.

Собирање на мајчино млеко:

 1. Проверете дали горното капаче е затворено.
 2. Центрирајте го отворот на вашата брадавица и нежно притиснете на предниот дел на Бубамарата.
 3. Притиснете на градите и опуштете за да создадете нежен притисок и да започнете со собирање на млекото.
 4. Бубамарата секогаш треба да се носи во градник за да биде сигурна.
 5. Редовно отстранувајте ја бубамарата за да го складирате вашето млеко во согласност со упатствата за безбедно складирање на мајчиното млеко во вашата земја. Отворете го горното капаче и истурете го млекото во соодветен сад за складирање.

ЗАБЕЛЕШКА: Бубамарата ќе собира само млеко што и онака би истекло. Нема да извади дополнително млеко.

Измијте пред и по секоја употреба. Препорачуваме рачно миење во топла вода со сапуница и темелно испирање и сушење. Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за стерилизирање или чистење на вашите Haakaa производи. За стерилизација употребувајте стерилизатор на пареа или ставете во вриечка вода 2-3 минути.

Секогаш следете ги препораките во вашата земја во однос на чување и користење на измолзено мајчино млеко. Редовно проверувајте ја состојбата на производот. Заменете го производот ако покажува знаци на оштетување. Не го чувајте во близина на остри предмети. Треба да се користат само четки со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ бидејќи грубите бришачи може да ја изгребат површината. Чувајте го производот на ладно и суво место и избегнувајте директна сончева светлина. Потребен е надзор од возрасни. Чувајте далеку од дофат на деца и миленичиња.

Бубамара 40мл: 8,7см(Ш) x 8,2см(В) x 4,7см(Д)
Бубамара 75мл: 9,5см(Ш) x 8,5см(В) x 5,2см(Д)
Бубамара 150мл: 12,3см(Ш) x 11,5см(В) x 7,5см(Д)

Прегледи (0)

Оценки

There are no reviews yet.

Be the first to review “Бубамара Колектор 150мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување