🚚 БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500 мкд
Хранење

(Showing 25 – 30 products of 30 products)

Прикажи:

Цуцла за хранење + Модла – Сина

(0)
Краток опис:

Сетот цуцла за храна + модла со две прегради е идеалниот сет за воведување нови вкусови, практично и лесно решение за оваа нова фаза!

Haakaa цуцлата за храна е совршен начин безбедно да му воведете нови вкусови на вашето бебе. Направена е од 100% силикон, издржлива и лесна за чистење.

Haakaa цуцлата е лесна за составување и употреба! Едноставно ставете овошје или зеленчук во силиконската цуцла и затворете. Можете исто така да замрзнете храна директно во неа.

За да го направите ова, едноставно ставете ја силиконската навлака на цуцлата, истурете течност (како мајчиното млеко или пасирана храна), затворете со капачето и замрзнете! Вашето малечко ќе ужива во способноста да искуси нови вкусови и текстури, а исто така ќе гради независност, ќе научи да се храни само и ќе ја подобри нивната координација рака-око и фини моторни вештини.

Силиконската модла на Haakaa е лесен и забавен начин да го навикнете вашето малечко само да јаде! Одличен начин да го замрзнете мајчиното млеко, да го ставите во цуцла за храна и вашето бебе ќе има вкусен оброк, а така ладно може и да помогне кога има болки при никнување нови запчиња. Исто така може да се користи и за печење во рерна (до 220 ℃)

Димензии: 217 x 118 x 26 mm

Секоја модла има две прегради (по 10мл) и вклучува капак.

Цуцла за хранење + Модла – Црвена

(0)
Краток опис:

Сетот цуцла за храна + модла со две прегради е идеалниот сет за воведување нови вкусови, практично и лесно решение за оваа нова фаза!

Haakaa цуцлата за храна е совршен начин безбедно да му воведете нови вкусови на вашето бебе. Направена е од 100% силикон, издржлива и лесна за чистење.

Haakaa цуцлата е лесна за составување и употреба! Едноставно ставете овошје или зеленчук во силиконската цуцла и затворете. Можете исто така да замрзнете храна директно во неа.

За да го направите ова, едноставно ставете ја силиконската навлака на цуцлата, истурете течност (како мајчиното млеко или пасирана храна), затворете со капачето и замрзнете! Вашето малечко ќе ужива во способноста да искуси нови вкусови и текстури, а исто така ќе гради независност, ќе научи да се храни само и ќе ја подобри нивната координација рака-око и фини моторни вештини.

Силиконската модла на Haakaa е лесен и забавен начин да го навикнете вашето малечко само да јаде! Одличен начин да го замрзнете мајчиното млеко, да го ставите во цуцла за храна и вашето бебе ќе има вкусен оброк, а така ладно може и да помогне кога има болки при никнување нови запчиња. Исто така може да се користи и за печење во рерна (до 220 ℃)

Димензии: 217 x 118 x 26 mm

Секоја модла има две прегради (по 10мл) и вклучува капак.

Додаток лажица

(0)
Краток опис:

Направете ги оброците полесни, почисти и поудобни со силиконскиот додаток лажичка! Овој практичен мал додаток цврсто се вклопува во вратот на нашите силиконски ќеси за хранење и складирање млеко (се продаваат одделно), претворајќи ги во практични торбички или ќеси за хранење со лажица!

Направено од 100% прехранбен силикон, овој додаток е мек и нежен за малите усти. Се одликува со вентил за вкрстено сечење кој е погоден и за потенка и погуста детска храна и каша – сè што треба да направите е нежно да ја притиснете торбичката за да ја излезе саканата количина на лажицата за вашето бебе. Исто така, има капак отпорен на прашина што помага да се одржи лажичката чиста помеѓу употребата.

Додаток цуцла за густи течности

(0)
Краток опис:

Haakaa цуцлата за силиконско ќесе е компатибилна со сите Haakaa силиконски ќеси за практично и лесно хранење – едноставно прицврстете го додатокот во отворотот на ќесето и стискајте за да го нахраните бебето! Цуцлата со променлив проток овозможува безбедно хранење и пиење и е совршена за детска храна, пире и друго.

Додаток Цуцла

(0)
Краток опис:

Претворете го вашето Haakaa силиконско ќесе за складирање млеко во ќесе за хранење во движење! Цуцлата има вкрстен отвор што му овозможува на вашето бебе да се храни со свое темпо.

Силиконската цуцла лесно влегува во вратот на вашето Haakaa силиконско ќесе за складирање или хранење. Вие и вашето малечко лесно можете да го истиската мекото ќесе, дозволувајќи содржината да истече. Кога не се користи, капачето отпорно на прав да ја одржува чиста цуцлата.

Погодно за поретки течности како млеко и вода.

Препорачана возраст: 6м+

Капаче за кесе

(0)
Краток опис:

Сега нема да се грижите да не се истури случајно оброкот кој сте го спремиле во Haakaa ќесето за храна, капачето е додаток кој мора да го имате ако сте често во движење!

Scroll To Top
Close
Close

Кошничка

Close

Кошничката е празна

Продолжи со купување